Linkin Park čeká restart

Linkin Park | Zdroj: Warner Music

Kalifornská kapela Linkin Park má na hudebním poli už mnoho let velmi dobré jméno. Svou pozici si upevnila naposledy před rokem, kdy vydala album Living Things – právě tuto desku se Linkin Park v čele s Chesterem Benningtonem plánují reinterpretovat.

Studiovka Living Things obsahuje skladby jako Burn It Down nebo Castle Of Glass a byla úspěšná ve dvaceti zemích světa. Jednotlivé skladby si vzala šestičlenná partička znovu do studia, kde prošly úpravami, a jejich kolekce vyjde koncem října na albu s příznačným názvem Recharged. Držitelé dvou cen Grammy patří k nejpopulárnějším interpretům současnosti. Kapela byla založena v roce 1996 v Kalifornii. Svým debutovým albem Hybrid Theory a následným Meteora si Linkin Park ukotvili úspěch už téměř na samém začátku a drží si ho pevně dodnes. Celosvětově prodali přes 50 miliónů alb; podobného čísla dosahuje také jejich profil na Facebooku co do počtu fanoušků. Někteří z nich tvrdí, že poslední desky Minutes to Midnight a A Thousand Suns jsou naprosto jiní Linkini. Nejspíš mají pravdu. Místo původních tvrdých kytar, rapu a typického chrapláku zpěváka Chestera Benningtona se v současnosti kapela věnuje spíše experimentování s dnes tak moderním elektrem a dubstepem. Ať už měknou nebo ne, talent se zapřít nedá. Minimálně ten na prodávání desek ne.

Předělávka Recharged bude jejich šestý studiový počin. Kompletní playlist není dosud k dispozici, kapela však již zveřejnila pilotní singl s názvem A Light That Never Comes, na němž spolupracovala s DJem Stevem Aokim. O tomto singlu dali poprvé vědět během festivalu Summer Sonic minulý měsíc v Tokiu, kdy se během Aokiho vystoupení zničehonic na pódiu objevili lídři Linkinů – Chester a Mike Shinoda. To, v dnešním světě internetu a chytrých telefonů, samozřejmě nezůstalo pouze u návštěvníků festivalu. Kapela navíc vytvořila volně šířitelnou hru na facebooku s názvem LP Recharged. Jde o strategii, ve které jsou jednotlivé postavy členové kapely. Teprve tam se objevila právě skladba A Light That Never Comes. Pro nepříznivce internetových her míří tento singl do rádií a je také k poslechnutí na YouTube. Zbytek desky vychází již 27. října.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.