Linkin Park potvrzují obavy fanoušků, nová deska bude hodně popová

Linkin Park | zdroj: facebook.com

Linkin Park před pár dny vypustili pilotní singl Heavy z jejich chystané desky. Ten však díky svému popovému zvuku u fanoušků vyvolal rozporuplné reakce. Nyní kapela na kritiku reagovala prohlášením, že singl vystihuje jádro celého nového alba.

Heavy, tak se jmenuje první singl z nového alba Linkin Park s názvem One More Light, které má vyjít už 19. května. Singl ale vyvolal nejen u fanoušků spíše negativní reakce, a mnozí se chystané desky Linkin Park začali vážně obávat.

Že Linkin Park už dávno nehrají nu-metal, jako tomu bylo na jejich prvních dvou albech Hybrid Theory a Meteora, si fanoušci už zvykli, do teď se ale kapela držela alespoň v rozmezí rockové hudby obecně. Tomu je nyní ale, zdá se, konec. Nový singl je navzdory svému názvu vše, jenom ne heavy. „Co to sakra je?! Jsou tohle Linkin Park, nebo One Direction?“ je jen jedna z mnoha negativních reakcí na nový popový zvuk, který si kapela přivlastnila.

Kdo doufal, že píseň Heavy bude na novém albu spíše výjimkou a že zbytek alba se ponese v rockovějším duchu, bude bohužel zklamán. Lídr kapely Mike Shinoda v rozhovoru pro Billboard potvrdil, že nové album se opravdu ponese v popovém duchu. Píseň Heavy dle něj vybrali jako první singl právě proto, že svým zvukem vystihuje celé album. „Chtěli jsme vydat píseň, díky níž si každý udělá obrázek, jakým směrem se budeme ubírat,“ prohlásil Shinoda jasně.

Ne všichni ale nové album hned zavrhují a mnozí naopak vítají změnu zvuku a poukazují na vývoj kapely a pozitivní fakt, že neprodukují ty samé písně pořád dokola.

Výsledný obrázek si holt musí udělat každý sám. Jak jste na tom vy? Líbí se vám noví Linkin Park nebo preferujete jejich starý zvuk?


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...