Lipo hledá na novém albu svobodu a hip hopu dodává muzikantskou tvář

Lipo | Zdroj: Facebook.com

Po čtyřech letech vydává český rapper Lipo nové album pod názvem Lyrika. Na něm se přiklání více na muzikantskou stranu a klade důraz na obsahovou integritu svých textů. Album sice vychází až 27. dubna, fanoušci ho ale mohou streamovat již nyní na Spotify a Apple music. 25. dubna se pak uskuteční veřejná party k jeho vydání.

Čtyři roky jsou v žánru, ze kterého jsem vzešel, dost dlouhá doba. Dnes ale cítím, že určitý odstup, který jsem od písniček v průběhu tvorby desky získal, jim jedině pomohl. Všechny příběhy, o kterých píšu, jsou totiž odžité,“ říká Lipo.

Album produkoval Ondřej Turták alias ODD, který se nejen orientuje v současném hip hopu, ale také dokáže hrát  hned na několik živých nástrojů. A právě přátelství mezi Lipem a tímto libereckým umělcem hrálo velkou roli při vytváření nové desky.

Hlavními motivy, které doprovází všech jedenáct písní, jsou hledání osobní svobody a mezilidské vztahy. Lipo čerpá hlavně ze zkušeností ze svého vlastního života a ze vřelého vztahu k poezii.

Na novou desku si také pozval mnoho hostů. V písni Svoboda můžete například zaslechnout hlas zpěváka Marcella z Indie rockové skupiny No Distance Paradise a ve Štěstí třeba aktuální držitelku Anděla Debbi. K nejpřekvapivějším částem však patří skladba Skleněný království, kde se zpěvu v refrénu ujal dokonce sám Lipo. Mezi další slavné hudebníky, kteří se na albu podíleli můžete najít i Jiřího Vidasova nebo zpěváka Robina Mooda.

Lyriku si nyní můžete poslechnout na Spotify a Apple Music. Ve středu 25. dubna se pak můžete zúčastnit i party k vydání alba v pražském Vnitroblocku, která začne v 17 hodin. Můžete se těšit na nejrůznější hudební hosty, mezi než například patří zpěvačka Debbi, která s Lipem zazpívá naživo hit Štěstí.


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.