Lisa Gerrard se vrací do České republiky, tentokrát s projektem The Mystery of Bulgarian Voices

Lisa Gerrard (Dead Can Dance) - Kongresové centrum, 2019 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Australská zpěvačka a hudební skladatelka Lisa Gerrard je známá především díky svému působení v kapele Dead Can Dance, kterou fanoušci po dlouhých sedmi letech mohli vidět v červnu tohoto roku v pražském Kongresovém centru. Mimo jiné vede Lisa také další projekty jako The Mystery of Bulgarian Voices, se kterým se 15. října představí v Praze.

Jedná se o pražskou premiéru legendárního bulharského sboru, který po dlouhé odmlce vydal nové album s názvem BooCheMish a právě na něm spolupracuje s Lisou Gerrard. „Tento projekt bych definovala jako pravdivé a nefalšované hudební vyjádření, ve které opravdu věřím.“ podotkla Lisa, se kterou se nám nedávno podařilo prohodit pár slov. Ona i její fanoušci se mohou těšit na jedinečně strávený čas v doprovodu světově známého sboru The Mystery of Bulgarian Voices. Na projektu se také podílí bulharský mistr světa v beatboxu Skiller a vše diriguje Dora Hristova.

Lisa Gerrard začala se zpěvem velmi brzo. „Každý zpívá dřív, než vůbec začne mluvit. Nemám konkrétní vzpomínku, kdy jsem z fáze zpěvu přešla do fáze klasické mluvy.“ Není proto divu, že se Lisa stala legendou po celém světě a za sebou má také spolupráci s Hansem Zimmerem. „Byl to jedinečný čas, kdy Hans sdílel jeho překrásnou poezii a společně jsme naše sny malovali do prázdných míst po celém světě,“ přiblížila tuto kooperaci Lisa. Spolu s Hansem složili skladbu s názvem Now We Are Free, která se stala dílčí hudbou k filmu Gladiátor.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Strach z vystupování či odmítnutí klasické výuky. Čím dalším Hans Zimmer překvapí?

Kvůli pracovnímu vytížení je Lisa stále na cestách, což není vždy úplně jednoduché. Chvíle, kdy je oddělena od své rodiny a nejbližších si ráda zpříjemňuje pletením svetrů a také poznáváním nových měst, ve kterých se právě nachází. „Ráda vzpomínám na Českou republiku, kdy jsem se ocitla v malé kavárně plné spisovatelů. Všichni měli černé vlasy, byli citliví a laskaví. Nikdy na ně nezapomenu, byl to opravdu jedinečný zážitek,“ řekla Lisa.

V České republice byla naposledy v červnu tohoto roku, když se svým hudebním partnerem Brendanem Perrym zahalili pražské Kongresové centrum do temnoty. Do Prahy se vrátili s kapelou Dead Can Dance po dlouhých sedmi letech a opět ukázali, proč jsou přezdíváni legendy dark wave. Působení v kapele Dead Can Dance nebylo pro Lisu vždy procházkaou růžovým sadem. Se zpěvákem Brendanem byli několik let partneři i v osobním životě a po jejich rozchodu došlo k rozpadu kapely. Teprve před pár lety skupinu opět obnovili a následně vydali album s názvem Dionysus.

Čtěte také: Legendární Dead Can Dance ponořili Kongresové centrum do temnoty

Pokud patříte mezi fanoušky sboru The Mystery of Bulgarian Voices či samotné Lisy Gerrard, můžete se těšit na jedinečný večer v Divadle Hybernia, který se uskuteční 15. října 2019.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.