Pražští Define Me vydali nové album Cobalt Blue, které nahrávali v Anglii

Define Me | Zdroj: facebook.com

Čtyřčlenná rocková parta Define Me se dala dohromady v roce 2015 a před pár dny vydala nové album Cobalt Blue. To bylo nahráno v Anglii s Danem Wellerem, který má za sebou spolupráce s hvězdami jako Enter Shikari, Young Guns či Dream State.

První větší úspěch Define Me zaznamenali v roce 2017, kdy vydali videoklip k písni Identity, do kterého si pozvali své přátele z hudebního průmyslu, a tak v něm můžete vidět například alternativní vílu Giudi, Filipa Vlčka z John Wolfhooker nebo třeba Ondřeje Pacnera z Fall From Everest. Na tento úspěch navázali písní Wake Up Honey, jež byla první uveřejněnou skladbou z alba Cobalt Blue a stejně jako celá deska, i klip k tomuto songu vznikl v anglickém Lincolnshiru.

Rozhovor: Giudi: Do mé tvorby jsou promítnuty světla i stíny mojí duše

Před pár dny Define Me onu desku vypustili do světa. „Nahrávání v Anglii pro nás byl zlom, kdy se naše sny a plány začaly měnit v realitu. V určitý okamžik nám došlo, že pokud chceme dělat světovou hudbu, nemá cenu na něco čekat a musíme si za tím naopak jít sami. Tak jsme prostě napsali producentovi našich nejoblíbenějších kapel a ještě ten den nám přišla odpověď, že si Dan poslechl dema a chce s námi spolupracovat. Samotné týdenní nahrávání pak byla úžasná zkušenost, která nás nabyla touhou po tom, aby se naše hudba po světě dostala k co nejvíce posluchačům.“

Čtěte také: TIP REDAKCE: 6 nadějných domácích kapel, které by vám neměly uniknout

Rockeři Define Me nyní koncertují v Holandsku, Belgii a Německu, ale již 17. října si je můžete přijít poslechnout do pražského Rock Café, kde odehrají koncert v roli supportu hard-rockových Lili Vilit.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.