Nick Murphy fka Chet Faker poprvé v Praze: Vyprodal Lucernu a ukázal perfektní hlasový rozsah

Nick Murphy fka Chet Faker - Lucerna, 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Australský producent a muzikant Nick Murphy zavítal v rámci svého turné k nové desce Run Fast Sleep Naked poprvé do Prahy, konkrétně do Velkého sálu Lucerna. Na jeho skromné vystupování a nezapomenutelný hlas budou návštěvníci pravděpodobně vzpomínat ještě hodně dlouho.

Již pár dní před koncertem hlásil Velký sál Lucerna vyprodáno a není se čemu divit. Nick Murphy navštívil Prahu vůbec poprvé a fanoušci si tak premiéru samozřejmě nechtěli nechat ujít. Večer odstartoval Nickův support, australský kolega Cleopold. Žánrově jsou si s Murphym velmi blízcí a volba to tedy byla skvělá.

Fotoreport: Nick Murphy fka Chet Faker a Cleopold, 12. 10. 2019, Velký sál Lucerna, Praha

Chvilku po deváté hodině večerní s mohutným aplausem přišel na pódium Nick Murphy fka Chet Faker. Ačkoliv u Cleopolda zvuk poměrně pokulhával, s příchodem Nicka se naštěstí srovnal a díky projekcím, které artově vyobrazovaly co se odehrává na stagei a doprovázely celý koncert, se jednalo  zároveň o parádní audiovizuální zážitek.

Nick Murphy přijel publiku primárně představit své nové album Run Fast Sleep Naked, ale ve vyváženém setu nechyběly ani nejznámější hity jako například kladba Gold, která zazněla hned jako druhá v pořadí a roztančila snad celý Velký sál, nebo singl 1998, u kterého bohužel vypadl kompletně zvuk, nebo romantická balada I’m Into You, jíž si střihl v doprovodu piana.

Čtěte také: Dříve prodával knihy, o pár let později Nick Murphy vystupoval jako Chet Faker na Coachelle

O tom, že je Nick Murphy všestranný a talentovaný muzikant, není pochyb a včera to tuzemskému publiku ukázal i naživo. Pracovat s hlasem umí na jedničku, jeho vokály zněly celý koncert bezchybně a skladba Novacaine and Coca Cola odzpívaná ve falzetu rozněžnila na jednoho fanouška.

I přes nedýchatelno, které sužovalo Velký sál Lucerna, byly po skončení koncertu slyšet nadšené ohlasy. Nick Murphy fka Chet Faker ukázal, že je vynikající muzikant a umí si publikum omotat kolem prstu. Nyní nezbývá než doufat, že se Nick brzy vrátí a tentokrát třeba i do větších prostor.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.