Londýnská skupina Blur vydává novou desku Magic Whip

Blur | Zdroj: amazonaws.com

Anglická kapela Blur oznámila na tiskové konferenci v Londýně vydání své nové desky, kterou natočila v původní sestavě včetně kytaristy Grahama Coxona. Deska se jmenuje Magic Whip a vyjde letos v dubnu. Zároveň s touto zprávou pustila do světa novou píseň s názvem Go Out. 

Je tomu dvanáct let, kdy poslední deska kapely Blur – Think Tank (2003) – zahlédla světlo světa. Nyní se tato legendární sestava vzpamatovala a přichází s novým albem Magic Whip, které kapela natočila v celé původní sestavě, tedy včetně kytaristy Grahama Coxona.

Blur nebyli ohledně vydávání novinek úplně nečinní. V dubnu roku 2010 přišli s písní Fool’s day, která vyšla na sedmipalcovém vinylu v rámci Record Store Day, a pár dalších skladeb v roce 2012. Nicméně celé album čekalo až na rok 2015, a proto se tato zpráva stala příjemným překvapením nejen pro britskou veřejnost. Kapela, která bývala v polovině devadesátých let reprezentantem tzv. brit popu a dokonce svedli s Oasis, Pulp nebo Suede souboj o britpopový trůn, již uvolnila první skladbu z nového alba s názvem Go Out.

Čtěte také: Damon Albarn na debutu Everyday Robots odhaleju sám sebe

Čtyřčlenná britpopová kapela vznikla v Londýně roku 1989 pod názvem Seymour a fungovala ve složení Damona Albarna, Grahama Coxona, Alexe Jamese a Dava Rowntree. Svou první desku Leisure vydali již jako Blur až v roce 1991. Během svého působení v devadesátých letech získali řadu ocenění včetně několika Brit Awards.

První problémy nastaly při nahrávání jejich zatím poslední desky Think Tank v roce 2003, kdy se mezi hlavními představiteli kapely, zpěvákem Damonem Albarnem a kytaristou Grahamem Coxonem, objevily nesváry a neshody. Graham Coxon se navíc v té době musel podrobit protialkoholové léčbě. Všechny tyto vnitřní problémy vedly k tomu, že Coxon nakonec kapelu opustil a pokračoval ve svých projektech jako sólový zpěvák, kdy natočil pár samostatných desek. Do toho další člen Damon Albarn již vynikal se svým projektem virtuální kapely Gorillaz, následně i skupinou The Good, The Bad & The Queen. Další společné nahrávky celé sestavy se tak staly pro veřejnost jedním velkým otazníkem.

Blur jsou ale zpět a vypadá to, že se snaží napravit vše, co zmeškali. Deska Magic Whip, na kterou všichni Britové tolik let čekají, má vyjít 27. dubna tohoto roku.


Napište komentář