Macháček vzkazuje Klusovi: Jdu do bojkotu Babišových médií s tebou

Jiří Macháček
Jiří Macháček | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Nedávné prohlášení Tomáše Kluse o jeho bojkotu všech akcí sponzorovaných některou z firem holdingu Agrofert na sebe strhlo obrovskou vlnu reakcí. A mezi spoustou pozitivních i negativních komentářů se nově objevil i otevřený dopis Tomáši Klusovi od Jiřího Macháčka z Mig 21, který mu vyjadřuje podporu.

Dopis umístil Macháček na oficiální facebook kapely. „A teď já si představuju, že se my dva spolu potkáme a já Ti nebudu moct říct, že se za něj (trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše, pozn. red.) stydím,“ píše v dopise Macháček po tom, co si pochválil publikum na nedávném festivalu Colours of Ostrava.

Takže jsem se rozhod, že Tě v tom bojkotu samotnýho nenechám a jdu do toho s Tebou,“ pokračuje. „Máš pravdu – nejde to dohromady, stydět se za člověka a přitom vystupovat v jeho médiích nebo někde, kde si vzali jeho prachy,“ uzavírá před přáním hezkého léta prohlášení.

Čtěte náš loňský ROZHOVOR: Tomáš Klus: Naši největší nepřátelé jsou náš největší dar

Macháček však Klusovi podporu nevyjádřil sám. V uplynulých dnech se pod Klusova slova podepsal i Matěj Ruppert z Monkey Business či kapela Hentai Corporation. Tomáš Klus před týdnem vyvolal rozruch svým prohlášením, že od nyní odmítá vystupovat na veškerých akcích, které jsou sponzorovány z peněz firem holdingu Agrofert či takové firmy figurují jako mediální partneři akce.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 296 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.