V druhý den Sázavafestu se tančilo s Portless, Jelen a Mig 21

Jindra Polák, Jelen - Sázavafest 2018 | Foto: Jan Kučera, MonsterMusic

Druhý, opět slunečný, den Sázavafestu byl v režii Portless, Jelen, Mig 21 nebo slovenských No Name. Festival dnes míří do finále, vystoupí Karel Gott, Mirai nebo Ewa Farna.

Ačkoli včera internetem kolovaly občasné hrozby bouřek, ve Světlé nad Sázavou panovalo po celý den slunečné počasí. To doprovodila velká spousta účinkujících, počínaje například populární zpěvačkou Lenny, na níž v závěsu navázala kapela Portless s Henrym D. A i když se davem neslo časté : „Portless? To mi nic neříká!“, ve výsledku si kapela určitě našla spoustu nových fanoušků. Aktuální rocková deska Back ve spojení s rapem má holt drive, který utkví v paměti.

Fotoreport: Sázavafest – Lenny, Portless, Slza, No Name, Mig 21 a další, 27. 7. 2018, Světlá nad Sázavou

Obrovský kotel fanoušků na Sázavafestu večer hlasitě vítal kapelu Jelen, někteří její členové mají totiž domovinu v nedaleké Přibyslavi. Hlučné publikum utvořilo Jelenům perfektní zpěvnou atmosféru, na kterou pak kapela navázala i dlouhou autogramiádou. Koncertovali také Mig 21, bez kterých si český festival snad nejde ani představit – tanec, zpěv, kalhotky a pověstná mexická vlna – to prostě k partičce kolem Jiřího Macháčka patří.

Čtěte také: Start Sázavafestu absolutně ovládli Kryštof, kapela This málem hrála místo rocku hity od táboráku

Ze slovenských kolegů se v pátek představil například Miro Žbirka, na jehož vystoupení se fanoušci těšili už loni, ale tehdy jej ze zdravotních důvodů nahradil David Koller. Z bohaté zásoby hitů jsme tak mohli konečně slyšet Biely kvet, Co bolí, to prebolí, 22 dní nebo Baladu o poľných vtákoch. Vystoupili také No Name v čele s showmanem Igorem Timkem a Rytmus, který na sebe nechal čekat a show ukončil takřka bez rozloučení.

Fotoreport: Sázavafest – Kryštof, Poetika, Emma Smetana a další, 26. 7. 2018, Světlá nad Sázavou

Sázavafest jde dnes do finále. Vystoupí Mirai, Vojta Dyk, Graham Candy nebo Karel Gott.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.