Málem Králem v novém klipu stojí ve Frontě na zázraky

Málem Králem | Zdroj: facebook.com

Dvojici muzikantů Filip Sázavský a Martin Chobot jste možná doposud znali pod názvem eFeM. Hudební duo však přišlo s novým jménem – Málem Králem a přejmenování není to jediné, s čím přicházejí. Tuzemské hudební scéně představují nový singl Fronta na zázraky, který doprovází videoklip.

Filip Sázavský a Martin Chobot jsou přátelé od dětství, jako autorská dvojice a kapela už mají za sebou jedno studiové album s názvem Kolem nás, které vydali v roce 2014. Nyní se rozhodli pro změnu názvu z eFeM na zapamatovatelnější Málem Králem.

„eFeM nám připadalo jako pracovní název, chtěli jsme spíše něco ryze českého. Málem Králem je spojení, které zná v podstatě každý. Navíc je nám sympatická ta trocha sebeironie, která je v názvu obsažená,“ vysvětluje Chobot.

Videoklip k lehce melancholickému singlu Fronta na zázraky, který se na internetu objevil těsně před Vánoci, kapela natáčela v krásných prostorách zámku Kačina. Režie se ujal Martin Linhart, jenž dříve spolupracoval například s UDG, Ewou Farnou nebo Lake Malawi.

K průběhu natáčení se vyjádřil Martin Chobot: „Natáčení videoklipu pro nás bylo obrovskou výzvou a užitečnou lekcí, protože jsme produkčně vše zajišťovali sami. Mám velkou radost, že se nám podařilo získat herce, jako je Marek Holý a Jiří Klem. Pamatuji si, jak jsem poprvé telefonoval s panem Klemem, slyšet takhle na přímo Dartha Vadera byl prostě zážitek.

Hlavní idea písničky je podle Filipa Sázavského vyjádřena touto částí textu: „Zajímá mě spíš, co bude, než to, co je. Nezvládám stíhat oboje.” Ostatně sám to komentuje slovy: „Někdy je zkrátka naše pozornost příliš upřená do budoucnosti, než aby docenila to, co se děje teď. A taky že tak obecně pořád na něco čekáme.“  Dvojice však podle slov Martina Chobota zároveň doufá, že si ji každý posluchač interpretuje po svém.

Kapela má v zásobě dalších několik skladeb, které budou postupně vydávat. Začátkem příštího roku by Málem Králem chtěli natočit další videoklip, a to na písničku Síla slov, která již zazněla na koncertech eFeM. „Budeme o všem informovat na našich FB stránkách, do teď jsme je sice trochu zanedbávali, ale to se s novým názvem mění,“ doplňuje Sázavský.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)