Mandrage mají nový klip. Další letní hit?

Mandrage | Zdroj: archiv kapely

Tuzemská kapela Mandrage  vydává svůj nový klip k zbrusu nové písni Brouci – jedna z písní z připravovaného alba. Inspiraci brali také z textů Jiřího Suchého. 

Český festival abys bez Mandrage pohledal a přitom stíhá tahle česká partička zároveň pracovat na novém albu, které má vyjít letos na podzim. Předzvěstí této desky je právě vydaný singl s názvem Brouci, a to rovnou s videoklipem. „Moc se mi líbí staré texty z 50. a 60. let. Klasičtí textaři, kteří dokázali z jednoho pocitu, nebo jedné sekundy v lidském životě udělat skvělý song. Miluju například texty Jiřího Suchého. Tam hledám inspiraci. Možná proto, můžou Brouci působit na někoho i jako retro,‘‘ říká Pepa Bolan, kytarista a textař kapely Mandrage.

Do režisérského křesla usedl Tomáš Kasal, který stojí za klipy z posledního alba Siluety. A podle jeho slov to vypadá, že ho to s kapelou opravdu baví: „Mandrage se vždy snaží přijít s něčím novým. Nebojí se experimentovat, zkoušet nové věci. To se mi na spolupráci nejvíce líbí, vždy společně přemýšlíme jak překvapit fanoušky. A hlavně je to skvělá banda, se kterou je radost natáčet,“ říká Kasal. Na sřihu se podílel sám bubeník Mandrage, Matyáš Vorda.

Videoklip k písni Brouci nepopisuje ani tak text, jako spíše atmosféru komplexní písně. Hlavním prvkem jsou zrcadla, tedy odrazy v nich. Celý klip je černobílý a velmi tmavý. Podle Vordy by tyto efekty měly navodit atmosféru celé nové desky.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.