Moby vydá jedenácté studiové album Innocents

Moby | Zdroj: facebook.com

Známý americký hudebník a producent Moby vydává po dvou letech své v pořadí jedenácté studiové album, které ponese název Innocents. Sedm z dvanácti skladeb vytvořil s různými osobnostmi hudebního světa. Deska vychází 30. září.

Richard Melville Hall alias Moby patří k nejvýznamnějším postavám elektronické hudby vůbec. Za více než dvě dekády svého působení na elektro scéně stihl vydat deset alb a přes dvacet miliónů jich po celém světě prodat. Jeho pátá deska Play z roku 1999, z níž vyšlo rekordních osm singlů, dosáhla obrovského mezinárodního úspěchu a vyšvihla ho jednou provždy mezi hudební elitu. Spoustů Mobyho hitů jsme mohli slyšet v reklamních spotech či na soundtracích k filmům (např. Pláž, Agent bez minulosti). Jeho zatím poslední studiové album Destroyed. vyšlo v květnu roku 2011.

Na novince Innocents hostují kromě Al Spx z Cold Specks, která zpívá v pilotním singlu A Case For Shame, též Mark Lanegan z kapely Screaming Trees, frontman The Flaming Lips Wayne Coyne, indie-folkový zpěvák Damien Jurado nebo zpěvačka Skylar Grey spolupracující s Eminemem a Rihannou. Produkce desky se ujal vítěz Grammy Mark “Spike” Stent, jenž dřívě spolupracoval s U2, Muse, Massive Attack či Madonnou. Je to vůbec poprvé, co Mobyho desku produkuje někdo cizí. Stent s využitím starých analogových nástrojů s Mobym natočil velice křehké lo-fi album, jehož nahrávání trvalo 18 měsíců a probíhalo v hudebníkově bytě. Moby se zároveň zabývá fotografií, a tak si sám vytvořil cover desky. Druhým a zatím nejnovějším singlem je skladba The Perfect Life, kde se objevuje již zmiňovaný zpěvák Wayne Coyne.

Seznam skladeb: Everything That Rises, A Case For Shame (with Cold Specks), Almost Home (with Damien Jurado), Going Wrong, The Perfect Life (with Wayne Coyne), The Last Day (with Skylar Grey), Don’t Love Me (with Inyang Bassey), A Long Time, Saints, Tell Me (with Cold Specks), The Lonely Night (with Mark Lanegan), The Dogs


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).