Rozhovor: Václav Noid Bárta pokřtil nové album

Václav Noid Bárta | Zdroj: facebook.com

Charismatický pražský rocker představil nové nepojmenované CD, které je plné zajímavých písniček. Křest se odehrál v prostorách prodejny Bontonland v středu 11. září. Kmotry tohoto alba se stal hvězdný pár Ondřej Brzobohatý a Miss World Taťána Kuchařová. Při té příležitosti jsme se Noida zeptali na pár otázek.

Co nebo kdo vás inspiroval k tvorbě tohoto CD?

Toto všechno jsou písničky, které se mi vždy líbily, a vždycky jsem si je přál předělat. Jako je např. Metallica. Tak jsem o to hrozně stál. Se změnou mého managementu přišla i možnost nahrání tohoto alba se symfonickým orchestrem. A to bylo také úžasné. Pod vedením Kryštofa Marka a Sáry Bukovské, kteří jsou neuvěřitelně geniální lidé. A všechno pak šlo samo.

Co vás vedlo k výběru těchto kmotrů?

Zaprvé, Ondra je můj veliký kamarád a umělec, kterého si velmi vážím. A Taťány si také samozřejmě vážím, ať už pro to, co dělá. Jak pro charity, nebo už tím, že byla první Miss World. A je to úžasný, krásný pár, z kterého srší láska. Co je lepší než pozitivní energie z lásky, která může pokřtít toto CD.

Všiml jsem si, že chystáte nějaké koncerty…

K tomuto CD je nachystáno turné po čtyřech velkých městech – Praha, Brno, Ostrava, Pardubice. Všechno proběhne v halách. Tohle se týká tohoto roku a příští rok se budou jezdit také nějaké kšefty.

Při křtu bylo zmíněno, že jste se zapletl i do lidové hudby. Co je na tom pravdy?

Ano, je to pravda. Moji rodiče mne vychovávali v lidové hudbě. A myslím, náš největší hit bylo „Žádnej neví, co jsou Domažlice“. Ještě z toho udělám CD (smích). A bylo u toho dudácké sólo virtuózního Václava Bárty (otec – pozn. red.).

Jaký je váš vztah k zvířatům?

Můj vztah ke zvířatům je pozitivní. Stal jsem se patronem jedné neziskové organizace. Tato organizace se stará o psy z útulku. A jelikož mám vřelý vztah k zvířatům, tak jsem se stal kmotrem knížky, kterou napsal Václav Bárta starší. A z toho mám taky velikou radost. Je to krásná, nádherná knížka.


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.