Modrá Vopice už vyčkává jedinečné kanadské Voivod

Voivod - Brutal Assault 2022 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Čtyřčlenná kapela Voivod z kanadského Quebecu patří už pár desetiletí k nejznámějším a nejosobitějším představitelům thrash metalu s progresivním nádechem a post-punkovým základem. Do České republiky se skupina vrací poměrně často, a snad tedy i ráda. Další tuzemský zářez přibude v červenci 2024 na venkovním pódiu pražského klubu Modrá Vopice.

Kanadští Voivod jsou na scéně již déle než čtyřicet let, za kterých přinesli světu celých šestnáct květnatých řadových desek. Hemží se to na nimi dravými i hravými songy v duchu velmi vynalézavého progresivního thrash metalu. Kromě důrazných riffů a dunící rytmiky je pro kapelu typická jak zpěvnost, tak nadhled a invence. Na kvalitě skupině rozhodně časem neklesá ani tvůrčí aktivita, ani zápal do živého hraní.

Čtěte také: Kanadští Voivod jsou na desce Synchro Anarchy stále stejně sví i svěží

Své se o tom dozví prostorný dvůr music baru Modrá Vopice na pražském Žižkově. Voivod si zde zahráli již předloni v rámci after party po festivalu Brutal Assault, na kterém se ukázali rovněž. Žánrově podobný přístup ve Vopici předvedou také slovenští Acid Force. Tento koncert pod širým nebem se uskuteční již 18. července 2024. Vstupenky jsou k dispozici na stránkách Obscure Promotion a také ve službách TicketmasterGoOut.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 408 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky