Mráz, led, sníh a tvrdé kytary? To je Metallica na Antarktidě

Metallica | Zdroj: facebook.com

Metallica – kdo by tuto hudební formaci neznal? I díky své obrovské popularitě a proslulosti mohla kapela objet celý svět a předvést svou našlápnutou show téměř všude. Jedno místo však stále chybí, Antarktida.

Metallica vznikla v roce 1981 v Los Angeles na základě inzerátu, který podal bubeník Lars Ulrich. První alba kapely se vyznačují značnou rychlostí a agresivní kytarou. I tento fakt pomohl vyhoupnout se do čela thrash metalové hudby společně s kapelami, jako jsou Megadeth či Slayer.

Za svou 32 let dlouhou kariéru už odehráli koncerty po celém světě, několikrát v i České republice. Jediným místem, kde dosud nevystoupili, je již zmíněná Antarktida. To vše se změní 8. prosince letošního roku. Kapela odehraje koncert na heliportu pro pouze pár vyvolených. Fanoušci z našich luhů a hájů mají bohužel smůlu, protože je vystoupení určeno pouze fanouškům z Jižní Ameriky. Lidé z Argentiny, Chile, Kostariky či Mexika se musí nejdříve přihlásit do soutěže, kde až následné losování určí, kolik vyvolených se bude moc této historické události účastnit.

Celá akce bude okořeněna ještě jednou specialitou. Zvuk z pódia se nebude linout z klasických beden, ale bude veden přímo do sluchátek. Celou tuto ojedinělou událost chce kapela zaznamenat a následně i zveřejnit.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.