Multižánrový megafestival Sziget oznamuje první jména jubilejního ročníku

Sziget Festival | Zdroj: SzigetFestival.com

Už 25. ročník maďarského multižánrového festivalu Sziget započne příští srpen a pořadatelé se na svém facebooku rozhodli oznámit prvních 14 jmen, která během týdne plného hudby vystoupí.

Na Szigetu, jenž se v posledních letech těší návštěvnosti blížící se půl milionu, příští rok znovu vystoupí nejeden populární interpret a oznámení prvních 14 uskupení to jen potvrzuje. Fanoušci se mohou těšit na směsici stylů rozpínající se od elektronických Major Lazer, přes indie-pop v podobě Two Door Cinema Club až po nizozemské rockery Kensington a jejich starší punkové kolegy Bad Religion.

Sziget 2017 bude probíhat od 9. do 16. srpna příštího roku v maďarské Budapešti a vedle výše zmíněných kapel na něm vystoupí i Dimitri Vegas and Like Mike, Tom Odell, DJ Shadow, Mac DeMarco, Vince Staples, W&W, Oliver Heldens, WE ARE GTA, Oh Wonder a GusGus. Oznámení dalších interpretů pak můžeme očekávat v následujících týdnech, běžně se jich Szigetu účastní až několik desítek.

Vstupenky jsou k dispozici už nyní na oficiálním webu festivalu. Jejich cena se pohybuje od 65 Euro za den až po 275 Euro za sedmidenní permanentku, bude se však postupně nayšovat.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.