TIP REDAKCE: 10 pop-punkových koled, které o Vánocích nenudí

All Time Low | Zdroj: mtv.com

Máte rádi punk a nebaví vás každý rok poslouchat nudné tradiční koledy? Vybrali jsme 10 vánočních hitů pop-punkových kapel, ze kterých možná vaši rodinu trefí, ale alespoň to nebudou další z poněkud nudných Vánoc.

All Time Low – Merry Christmas, Kiss my Ass

Nikdo nechce trávit Vánoce sám. Pokud se vám náhodou stane, že vás drahá polovička na Vánoce pošle k vodě, máme tady ten správný song od All Time Low s jasnou zprávou „Veselé Vánoce, polib mi p*del.“

Blink-182 – I Won’t Be Home For Christmas

Vánoce můžou být pro mnoho lidí pořádně otravné. Pokud k nim patříte, je pro vás vhodná tato koleda od Blink-182 s chytlavým refrénem: „Je tu zas čas vánoční, je opět načase se chovat hezky k lidem, které celý rok nesnášíš. Začínám mít dost toho všeho vánočního štěstí.“

Fall Out Boy – Yule Shoot Your Eye Out

Koleda od Fall Out Boy je vhodnou volbou pro všechny, kteří nějakou osobu tak nenávidí, že to poslední, co by si přáli, je s ní trávit Vánoce. „Nechoď domů na Vánoce, jsi to poslední, co chci vidět pod stromkem. Veselé Vánoce, nemohlo by mi to být více jedno.“

Green Day – X-mas Time Of The Year

Pro ty, kteří si Vánoce přece jenom užívají naplno ve společnosti své rodiny a přátel, doporučujeme tuto píseň, kterou nám Green Day minulý rok představili jako nečekané vánoční překvapení. „Dnes večer jsou přátelé to, co má cenu. Mír a láska na Zemi a další rok, ještě jednou díky.“

Man Overboard – Father Christmas

Časy se mění a dnešní děti už k Vánocům nechtějí nějaké hloupé hračky. Více o tom, jak těžké to v dnešní době mají rodiče převlečené za Otce Vánoc se dozvíte v této písni od Man Overboard. „Otče Vánoc, dej nám peníze, nemáme čas na tvé hloupé hračky.“

My Chemical Romance – Every Snowflake Is Different (Just Like You)

Tohle je vážně ujeté. Kdo by čekal, že se ’emaři’ My Chemical Romance neumějí smát, je na velkém omylu. Tuhle veselou písničku vám doma prostě musí schválit. Koneckonců pouštěli ji živě i v dětském pořadu a nikomu to divné nepřišlo! A hlavně nezapomeňte: „Různé tvary a různé velikosti. Jako všechny hvězdy nahoře na obloze. Každá vločka je jiná, stejně jako ty.“

New Found Glory – Nothing For Christmas

Kdo si potrpí na klasickou vánoční romantiku, bude zajisté potěšen touto romantickou a velice pozitivní písní od New Found Glory. Kdo by taky mohl odolat refrénu, kde se zpívá „Přichází Vánoce, nic mi nekupuj, mám vše co jsem chtěl, mám vše co jsem potřeboval, a to jsi ty.“

Simple Plan – My Christmas List

O tom, jak správně využít Vánoce, vědí své i Simple Plan. Ve svém vánočním songu vám představí celý seznam věcí, o které si můžete Ježíškovi napsat, a že toho opravdu není málo. „Protože teď jsou Vánoce a já chci všechno. Prostě se nemůžu dočkat.“

Tenacious D feat. Sum 41 – Things I Want

Podobně na tom je i slavné duo Tenacious D spolu se Sum 41, kteří si taky na Vánoce nezapomněli napsat velice dlouhý seznam absurdních věcí, které snad neseženete ani na e-bay. „Já chci stroj času a vzduchovku. Já chci sochu Mobyho na povrchu Slunce. Já chci udělat párty nahý ve školním autobusu plným jeptišek.“

Yellowcard – Christmas Lights

Poslední v našem seznamu jsou Yellowcard, kteří, jak už je pro ně typické, i o Vánocích přináší smutnou baladu o nešťastné lásce. Překvapení se ale dočkáme v refrénu, kde najednou zazní: „Ta vánoční světla rozzáří ulice, dole, kde se setkává moře s městem. Nechť všechny tvoje trable zmizí. Ó, vánoční světla, nepřestávejte zářit.“ O Vánocích by se přece nikdo neměl trápit a nikdo by neměl být smutný!


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...