Lake Malawi roztančili fanoušky v Café V lese

Lake Malawi | Zdroj: facebook.com

Vánoce už jsou za dveřmi, to však kapelám nebrání koncertovat, jako by se nechumelilo. Své předvedla i třinecká kapela Lake Malawi, která ve středu zahrála v pražském klubu Café V lese. 

Večer otevřela vynikající opavská kapela Come and Play, která si na tuzemské scéně pomalu, ale jistě získává své místo. Zazněly skladby z debutového alba Heaven jako Venus on Mars, Million Pairs Of Shoes či píseň nesoucí stejné jméno jako deska.

Akustické podání všech písniček přispělo k navození správné atmosféry, přestože kapela nezahrála v plné sestavě. Místo pěti členů vystoupili jen tři. Hra na housle v podání Báry Svrčinové ale bohatě zastoupila chybějící nástroje ostatních. Skupina se s publikem rozloučila jedinou českou skladbou ze svého repertoáru.

Hudební kvarteto vystupující pod názvem Lake Malawi se na pódiu objevilo s úderem deváté hodiny večerní.

Jako první písničku kapela zvolila Holidays Forever, což je nejen název skladby, ale také slogan, nechvalně známý díky Albertovu kufru, který se často objevuje v klipech, a jenž je předmětem několika fotek se známými českými osobnostmi.

Zaujaly také pohodové AubreyYoung Blood, při níž se frontman Albert Černý prošel mezi posluchači. Kapela nezapomněla ani na fakt, že se blíží čas Vánoc – Albert usedl za klávesy a zahrál převzatou píseň Last Christmas, jejíž refrén si s nimi zazpíval celý dav.

Ti, kteří jsou fanoušky Albertovy hudby již od jeho předchozí kapely Charlie Straight, se mohli radovat, když uslyšeli první tóny písničky Your House. Nebyla to však jediná skladba, díky které všichni zavzpomínali na Albertovy začátky. V průběhu večera zazněla ještě dreampopová Coco.

Nebyla nouze ani o vtipné momenty, například když se chtěl frontman pokusit o takzvaný crowdsurfing neboli o ‘plavání’ nad hlavami fanoušků v davu. Jelikož jich však nebyl dostatek, Albert po skoku z pódia dopadl místo na připravené ruce nohama na zem, a tak se zase rychle vrátil zpátky ke kapele a tvářil se, jako by se nic nestalo.

Kapela nezapomněla ani na nejznámější hity svého repertoáru a za doprovodu fanoušků si tak zazpívala Always June, We Are Making Love Again nebo Chinese Trees, z nichž některé zazněly až při tradičním přídavku.

Středeční večer ve skromných prostorech pražského Café V lese tak skvěle zakončil letošní šňůru vydařených klubových koncertů Lake Malawi, snad bude příští rok pro kapelu neméně úspěšný!


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)