„Na Colours nebudou malé kapely,“ slibuje ředitelka festivalu.

Björk | zdroj : colours.cz

Program letošního ročníku je kompletní a v areálu už se zase chystají změny. Přibude i nová stage a chystá se více diskuzních scén. V náročnosti programu je opět překročen loňský rok .

Poslední headliner byl oznámen. Kapela Kasabian byla minulý rok na festivalu v Glastonbury, teď se chystá do Ostravy. Tato hudební skupina experimentuje s mnoha žánry a stále se posouvají. To samé by se dalo říci o celém festivalu. Každý rok něco nového, ale každý si přijde na své.

Mezi hlavními headlinery  najdeme jak elektronickou kapelu Rudimental, která se se svými singly dostala takřka všude, tak nepřekonatelnou, avšak pomalejší ambientní hudbu zpěvačky Björk.  Představí se i mladí Clean Bandit se svým nevšedním hip hopem, kteří si už stihli minulý rok vyzvednout Grammy, a ukáží se mexičtí  Rodrigo y Gabriela, jejichž hudba zazněla například v Pirátech z Karibiku nebo v Bílém domě, když je pozval koncertovat americký prezident. Celý festival ukončí Mika, kterému dle ředitelky festivalu Zlaty Holušové odpustíme přehnaně popové písně, hned jak ho uvidíme naživo. „Mika je skvělý umělec, ví jak vystupovat,“ tvrdí. Zahájení festivalu se naopak ujme Michal Hrůza.

Čtěte také : Michal Hrůza se znovu vrací na scénu, a to rovnou s jarní šňůrou

Čeští interpreti ale vystoupí v Ostravě v  menšině, přiznávají organizátoři.Tento rok si více vybírají. Hlavní chuťovkou z české nabídky bude Zrní se svým speciálním koncertním projektem, kdy se spojí s členy Janáčkovy filharmonie. Tato spolupráce vznikla díky oslovení ze strany ředitelky Colours of Ostrava. Členové kapely Zrní toto oslovení uvítali a již pracují s aranžérem úprav pro filharmonii. Kromě Zrní uslyšíte také například Tatabojs, Stromboli či Anetu Langerovou. A na nové elektronické stage vystoupí sympatický Tom Holič.

Zvláštní elektronická stage bude na festivalu úplnou novinkou. Její vznik není dle organizátorů zapříčiněný ani tak dnešní poptávkou po elektronické muzice, ale spíše tím, že to festival už delší dobu vedlo tímto směrem. „Pan festival to tak prostě chtěl,“ komentuje vznik elektronické stage Zlata Holušová. Vystoupí zde například Sons of Magdalene, který je projektem někdejšího touring člena Nine Inch Nails, či mág minimalistického techna Christian Löffler. Elektronická stage bude stát v zrekonstruovaném Dole Hlubina. Tato stage není ale jedinou rekonstrukcí. Nová nástavba Vysoké pece zajistí návštěvníkům panoramatický výhled, novou kavárnu a klub. V nejvyšších metrech bude zajištěna vyhlídková trasa.

 


Napište komentář