Party Rituály a Smrtislav vyráží na společné mini tour

Rituály | Foto: Jan Nožička

Dvě kapely a dohromady osm už dost ostřílených hudebníků – to jsou kapely Smrtislav a Rituály. A tyhle dva nové projekty se nyní vydávají na menší společné turné.

Kapela Rituály vychází z rozpadlé kapely A Banquet, tedy z jejích členů Michaela Váchy, který vyměnil svou baskytaru za mikrofon s kytarou, a Richarda Spilky, dříve bubeníka, nyní basáka. K nim se připojili klávesista Marek Palas a bubeník Tomáš Blažík. Jakým směrem se kapela vydá představili již loni ve svých prvotinách. Nyní to zdůrazňují novinkou Příměří.

Parta Smrtislav je složená také ze čtyř hudebníků, neméně zkušených. Mikrofonu se chopil Tuzex Crist, který je znám i z kapel jako Sunshine či Vanessa. K němu se přidali Jakub Zachoval z Lus3, baskytarista Tomáš Jungvirt z Fly Fly Fly či Landmine Spring a bubeník City Lights, Michal Mach. Na ukázku vypustili EP, z něhož pochází i singl V noci se mi zdálo.

A co mají tyhle staro-nové party vlastně společného? Rituály i Smrtislav zpívají české texty, které propojují s melodickým ‚‚devadesátkovým‘‘ mixem rocku a popu. Jak to zní se můžete přesvědčit mimo jiné také na jejich společném mini turné, které startuje 4. března v Plzni, kde si podají Rituály svůj veřejný koncertní debut. „Nápad vyjet na společné koncerty vzešel od Tuzexe, my jsme se toho chytli a řekli si, že nás to aspoň dokope začít hrát live,“ vysvětluje Michael Vácha.

Data a místa koncertů:

4. 3. 2015 – Plzeň – Anděl Music bar
5. 3. 2015 – Praha – Rock Café
4. 4. 2015 – Brno – Fléda
10. 4. 2015 – Kladno – Poldofka


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.