Na Colours of Ostrava 2020 zahrají The Lumineers, Sigrid nebo Wardruna

The Lumineers - Forum Karlín, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

K Twenty One Pilots se v programu Colours of Ostrava 2020 přidávají nová jména napříč všemi žánry, včetně folkrockových The Lumineers, mladé skladatelky Sigrid a mystické formace Wardruna.

Sedm nově zveřejněných jmen včele s The Lumineers a Sigrid dokládá velkou žánrovou pestrost, která je Colours of Ostrava vlastní: od folkrocku, přes pop, severský mystický folk, divoké ska, punk či gypsy hudbu až po dechovku v rytmu techna. Společné je jim to, že nabídnou návštěvníkům skvělé koncertní zážitky,” popisuje line-up update ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Američtí The Lumineers píší písně s nakažlivými melodiemi a silnými texty. Jsou pevnými zastánci starého dobrého písničkářství a důvěryhodného vyprávění příběhů. Jejich nejznámější písní je nepochybně singl Ho Hey, dobře si ale vedla i skladba The Hanging Tree složená pro film Hunger Games.

Mladá talentovaná Norka Sigrid se stala miláčkem davů v Glastonbury i na Coachelle a dokonce měla i tu čest vystoupit na předávání Nobelovy ceny míru. „Jsem ráda, že mohu věřit sama sobě a dělat to, co mi vyhovuje. Já se nezměním, přestože si někdo myslí, že bych měla,“ tvrdí sebevědomá dívka, které je nejlépe v triku, džínách a keckách.

Norsko bude na festivalu zastupovat i projekt Einara Selvika aka Kvitrafna jménem Wardruna. Hudba této kapely čerpá z vášně pro severskou mytologii a spiritualismus.

Čtěte také: Festival Colours of Ostrava 2020 oznamuje prvního headlinera, přijedou Twenty One Pilots

Krom již zmíněných hvězd se můžeme těšit na německý Techno Marching Band Meute tvořený jedenácti dechaři, bubeníky a hráčem na marimbu, který s neuvěřitelnou přesností interpretuje nejznámější techno a house skladby. Dále Ostravu navštíví i bývalá australská buskerka Tones and I, ruští The Hatters, jež svůj styl popisují jako gypsy punk folk street alco-hardcore, a ska-punkoví Bazzookas.

Devatenáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 15. do 18. července 2020 v nenahraditelném areálu ostravských Dolních Vítkovic. Čtyřdenní vstupenky jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu a v sítích GoOut a Ticketportal. V limitované edici devíti tisíc kusů nyní pořídíte vstupenky za 2 990 Kč. Více informací najdeme na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.