Hudební mág Woodkid navštíví příští rok v květnu pražské Forum Karlín

Woodkid | Zdroj: Colours Selection

Francouzský umělec Woodkid připravuje pro následující rok novou studiovou desku. V rámci podpory k ní se vydá na turné, na němž zamíří na konci května i do Prahy.

Woodkid vydal před sedmi lety svůj debut The Golden Age, který skýtal hity jako Iron nebo Run Boy Run, a ten si rychle si získal pozornost díky spojení epických bubnů, velkolepých smyčců a hypnotickému zpěvu. Elektro-akustický hudebník je ovlivněn například muzikou Nicka Drakea, Leonarda Cohena, Boba Dylana nebo Vivaldiho. Při živých vystoupeních se projevuje i jeho vášeň pro animaci, protože jeho hudba je doplněna o bohaté projekce. Mimo jiné také pracoval na vizuálně sugestivních videoklipech pro Katy Perry, Mobyho, Taylor SwiftRihannu nebo Lanu Del Rey.

Rozhovor: The Sherlocks: Do kapely plánujeme přijmout Snoop Dogga

Woodkid přijede do Prahy v rámci turné k připravované desce a Forum Karlín jej přivítá 28. května 2020. Vstupenky jsou k dostání v sítích GoOut a Ticketportal.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz