Slovenský festival Grape oznamuje první jména. Dorazí Daughter, Foals nebo Yung Lean

Foals | Zdroj: facebook.com

Po mnoha nečekaných zvratech čeká festival Grape poslední rok na piešťanském letišti a s místem se bude loučit ve velmi dobré společnosti.

Grape rozhodně netroškařil a rozhodl se svým návštěvníkům v předvánočním týdnu nadělit hned pět interpretů. Prvním je mezinárodní indie-folkové trio Daughter, které fanoušky dojímá svými oduševnělými a emocemi plnými texty již téměř deset let. S dvěma něžnými studiovými alby objeli celý svět a k radosti fanoušků zamíří v srpnu i na Slovensko.

Čtěte také: Grape Festival 2019 ovládli The Kooks a Chvrches. Závěrem ale hrálo hlavní roli nepřívětivé počasí

Velký zájem návštěvníci festivalu projevovali i o účast anglického alt-rockového uskupení Nothing But Thieves a po třech letech vyjednávání se je konečně podařilo zajistit. Již jejich první album Nothing But Thieves z roku 2015 kapele vysloužilo čestné místo vedle hudebních stálic jako jsou Foals, Royal Blood nebo The Neighbourhood. O dva roky mladší nahrávka Broken Machine se pak dokonce vyšplhala až na druhou příčku britské hitparády.

A protože se koncert Foals v Piešťanech v roce 2015 extrémně vydařil, organizátoři se rozhodli, že si je festival zaslouží i letos. Tato skupina se za téměř patnáct let své existence vypracovala na samotný rockový vrchol – má na kontě celkem šest studiových desek, několik významných ocenění a vystupování na největších světových festivalech jako Glastonbury, Coachella nebo Roskilde. Jako hudební inspiraci často zmiňují minimalistické techno, tvorbu Arthura Russella a krautrockové skupiny jako HarmoniaTalking Heads.

V sobotu se na Suzuki stage představí švédská ikona Yung Lean. Již od svých šestnácti let svou jedinečností nabourává popkulturu a inspiruje celou svou generaci. Ve svých třiadvaceti letech má za sebou vydání již tří studiových desek, založení vlastního labelu i módní značky. Byl to právě Yung Lean, kdo v Evropě vysekal cestu emo a cloud rapu – a nikdo jiný by to jistě nezvládl tak dobře.

Čtěte také: Bombay Bicycle Club se po pauze vrací na pódia a poprvé navštíví Českou republiku​

Na Suzuki stage bude v sobotu Yung Leana následovat drum’n’bass legenda High Contrast i s celou svou kapelou. Za dvacet let své kariéry vydal pět desek, nespočetně singlů a remixů. Jeho vystoupení slibuje našlapané rozloučení s letištěm, jiné si totiž ani nezaslouží.

Nadcházející ročník Grape Festivalu si ještě naposledy vybojoval svou oblíbenou lokalitu a odehraje se na letišti v Piešťanech 7. a 8. srpna 2020. Vstupenky jsou k dostání na oficiálních stránkách festivalu, popřípadě v brněnském Indies a v pražských prodejních místech Café V lese a Radost Shopu.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.