Na Colours of Ostrava budou části koncertů The Killers nebo Twenty One Pilots tlumočeny do znakové řeči

Colours of Ostrava 2018 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Na festivalu Colours of Ostrava 2022, který začíná již 13. července v Dolních Vítkovicích v Ostravě, budou vybrané písničky hlavních hvězd The Killers, Twenty One Pilots, LP a Inhaler tlumočeny do znakové řeči pro neslyšící. Na hlavním pódiu tak vedle samotných hudebníků uvidí návštěvníci i jednu z nejvýznamnějších světových tlumočnic Amber Galloway Gallego, která se specializuje právě na převod hudebních textů do znakového jazyka.

Amber Galloway Gallego přijede do Ostravy v rámci desátého ročníku projektu Colours bez bariér, který nabízí nadstandardní služby pro festivalové návštěvníky se zdravotním znevýhodněním a obecně pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P, aby si mohli bez překážek užívat koncerty a další program. Další letošní novinkou je servis pro lidi s autismem, kteří si budou moct bezplatně objednat speciálně proškoleného asistenta a využít i dalších výhod.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kapely, které byste neměli minout na Colours of Ostrava 2022

Samozřejmostí jsou i další výhody, které se setkaly v minulých letech s pozitivním ohlasem mezi návštěvníky se zrakovým postižením, například praktická příručka v Braillově písmu, hmatový plán areálu s vyznačením všech festivalových scén či speciální lehký přenosný 3D model auly Gong. Pro neslyšící budou do znakového jazyka tlumočeny také vybrané přednášky diskusního fóra Meltingpot.

„Naším cílem je, aby si festival Colours of Ostrava mohli naplno užít všichni bez rozdílu, proto projekt Colours bez bariér před desíti lety vznikl a po celou dobu jeho fungování pracujeme s kolegy na tom, jak služby pro návštěvníky se zdravotním znevýhodněním zlepšovat a rozšiřovat. A v tomto našem úsilí hodláme pokračovat i v dalších letech,“ dodává za Colours bez bariér Zuzana Janošová.


Napište komentář