Na jaká alba se můžeme těšit v březnu?

Johnny Cash | Zdroj: Legacy Recordings

Venku to vypadá, že začalo jaro a stejně tak jako se příroda za okny probouzí ze zimního spánku, probouzí se i hudební svět. Březen nám přinese mnoho očekávaných hudebních třešniček. Většina alb, která pochází z dílen zvučných jmen, se ponese v tanečním duchu.

Pharell Williams – G I R L

Člověku se ani nechce věřit, že 3. března vyjde teprve druhé studiové album tohoto mága a magnetu na hity. Minulý rok se nesl v duchu Get Lucky, za nímž stáli robotičtí Daft Punk. Ti redefinovali popový hit a Pharella vystřelili do světa megahvězd. Laťka je nastavená opravdu vysoko, snad se jí Pharell udrží – poslechněte si z nové desky ochutnávku Happy. Tato písnička je nominovaná na Oscara za nejlepší skladbu, je totiž součástí soundtracku k animovanému snímku Já, padouch 2.

Rick Ross – Mastermind

Fat motherfucker, jak se sám Rick Ross párkrát tituloval, přijde 4. března s albem Mastermind, jehož vydání bylo odloženo z původního 17. prosince. William Leonard Roberts II – tak zní občanské jméno amerického rappera, ten se na své šesté studiovce vytasí s šestnácti tracky, na nichž mu nebude hostovat nikdo jiný než Kanye West, Jay-Z nebo Lil Wayne. Poslechněte si první oficiální singl The Devil Is a Lie.

Metronomy – Love Letters

Pomalu se z hip-hopové scény přesouváme k elektronickému popu britského kvarteta Metronomy. Bude 10. března, co se na pultech objeví jejich čtvrtá studiová deska s názvem Love Letters. Kapela se do povědomí zdejších posluchačů tanečnějšího popu dostala svým hitem The Look, jež pochází z předešlého alba The English Riviera, které sklidilo ohlasy jak u kritiky, tak u fanoušků. Uvidíme, jestli Metronomy na tento úspěch naváží. Koukněte se na klip ke stejnojmennému songu, natočil ho režisér Michel Gondry, stojí to za to.

Kylie Minogue – Kiss Me Once

Březen nezapomíná ani na fanoušky mainstreamového, čistokrevného tanečního popu, jaký nám už nějaký ten rok přináší Australanka Kylie Minogue. Jedná se o její dvanáctou studiovku, která stejně jako její první album vyjde 14. března pod labelem Roc Nation (ten má pod palcem například rappera Jay-Z). Fanoušci na novinku čekali dlouhé čtyři roky, snad Kiss Me Once s jedenácti písněmi uspokojí jejich očekávání. Poslechněte si titulní singl Into the Blue.

Blondie – Ghost of Download

Znovu, ne však naposledy, se v našem seznamu objevuje uskupení, které se na sluníčku popularity vyhřívá už několik desítek let. Tentokrát se jedná o desáté studiové album americké, (opět) tanečně popové skupiny Blondie. Na Ghost of Download čekali fanoušci tři roky, novinka vyjde 17. března jako doplněk k výročnímu turné Blondie 40th Anniversary World Wide Tour.

Foster the People – Supermodel

Americké trio Foster the People, jenž se stalo známým díky poněkud otravnému hitu Pumped Up Kicks, se 18. března vrací s druhým albem Supermodel. Zpěvák Mark Foster se nechal slyšet, že se inspiroval u britských klasik, jakými jsou The Clash či The Kinks. Zřejmě se nebude jednat o žádný hudební orgasmus, podle úvodního singlu Coming of Age se spíše připravte na líbivý indie-pop, ale tak vlastně… proč ne?

Johnny Cash – Out Among the Stars

A je to tady! Další letitá klasika, pro změnu v country ražení. Jelikož je velikán Johnny Cash již více než deset let po smrti, jedná se o album, na němž by se měly objevit písně, na kterých zpěvák pracoval v 80. letech minulého století, zahrnující třeba klasiku She Used To Love Me A Lot. Koncem měsíce, přesně 25. března, se dočkáme alba Out Among the Stars čítajícího dvanáct skladeb. Server Stereogum prohlásil desku za nejočekávanější album roku.

Tokyo Police Club – Forcefield

Ve stejný den spatří světlo světa také v pořadí třetí deska kanadské indie-rockové kapely Tokyo Police Club, která ponese název Forcefield. Čtveřice, jejíž počátky sahají do roku 2005, nás snad potěší zvukem a chytlavými písněmi, na které jsme u nich zvyklí. Album bude mít devět songů, přikládáme ochutnávku ve formě Hot Tonight.

Kaiser Chiefs – Education, Education, Education & War

Výčet novinek na nadcházející měsíc uzavírají britští Kaiser Chiefs. Jejich páté studiové album se začne prodávat 31. března a ponese název Education, Education, Education & War. Jedná se o první desku, na které budeme moci slyšet nového bubeníka Vijaye Mistryho. Ten čtveřici doplnil poté, co je koncem roku 2012 opustil Nick Hodgson. Kapela vydala začátkem prosince na svém profilu na Soundcloudu skladbu Misery Company, poslechněte si ji také, ať víte, na co se máte celý měsíc těšit.


Napište komentář

Sabína Hancinová
O Sabína Hancinová 42 Článků
Z Košíc, v Prahe. Študujem Mediální studia a Elektronickú kulturu a sémiotiku na Univerzite Karlovej. Kreslím a počúvam hudbu.