Poslechem nové desky kapely Mistake chybu rozhodně neuděláte

Mistake | Zdroj: Mistake

I přesto, že má deska Malby, která je v pořadí druhým albem tuzemské kapely Mistake, své mouchy, každý si v ní muže najít to své.

Mistake je zlínská kapela hrající žánr hard-pop. Tato tříčlenná parta debutovala v roce 2012 s anglicky nazpívanou deskou Among the Shadow, nyní přichází s novinkou pojmenovanou Malby. Hned na začátku je potřeba vyzvednout velké plus, a to takové, že Mistake začali zpívat česky. Je jasné, že s anglickými texty mají větší šanci prorazit za hranicemi Česka, není to však žádná pojistka. A zároveň – s angličtinou mají minimální šanci na úspěch u tuzemských fanoušků.

Na jazyku ostatně přece tolik nezáleží. Základním stavebním kamenem všech textů kapely jsou témata jako dívky a láska, naštěstí tomu tak není vždy. Některé písně na novince si sami zazpíváte, aniž byste je někdy dříve slyšeli. Především v úvodní skladbě Hotel mínus 4 hvězda není refrén složitý, La la la zvládne každý. Ač to působí trochu prostě, úplně na škodu to není.

Celkově deska Malby disponuje zajímavými kytarovými vyhrávkami. Jinak tu není nic extra zajímavého, nic extra otravného. Písničky baví svým rytmem a tempem, nejvíce pak Dorian GrayNahá. Naproti tomu skladba, podle níž se jmenuje celé album, je trochu nevýrazná. U žánru, který kapela hraje, je risk, že mohou melodie a texty po pár posleších znít stejně. To si ale Mistake perfektně pohlídali, minimálně intry a jednoduchými kytarovými sóly. Negativem je, že jsou skladby občas až moc dlouhé. Za zmínku určitě stojí i zajímavá akustická koncovka Najdi svůj tón.

Mistake je mladá kapela, kterou si asi nejlépe užijete v létě někde na open air festivalu. Slunce vás pálí do zad, v ruce držíte pivo, nohou si podupujete do rytmu a zpíváte si příjemné písničky, které právě album Malby nabízejí.

Malby-Mistake

Mistake – Malby

Skladby: Hotel mínus 4 hvězda, Nahá, Půlnoční svět, Malby, Ona ví, Zloděj brambůrků, Dorian Gray, Pozitivní, Piloti, Démoni, Najdi svůj tón

Celkový čas: 36:29

Vydavatel: Mistake (digi distributed by Prodejhudbu.cz)

Hodnocení: 75%


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.