Franz Ferdinand si v nové skladbě zalaškovali s němčinou

Franz Ferdinand | Foto: Andy Knowles

Alex Kapranos, frontman skotských indie rockerů Franz Ferdinand, v nové skladbě předvádí, že mu němčina není úplně cizí. Tak trochu (dost) bláznivá Erdbeer Mund je B-side verzí singlu Fresh Strawberries.

Kapela minulý rok v létě vydala svou v pořadí čtvrtou studiovou nahrávku Right Thoughts, Right Words, Right Action. Z ní se postupně vyklubaly tři celkem úspěšné singly – Right Action, Love Illumination a Evil Eye, které dokázaly, že se po tak trochu jiném albu Tonight: Franz Ferdinand na scénu zpátky vrátili staří známí Franz Ferdinand.

Možná jste si mysleli, že je srpnové album už tak nějak promlčené. Je konec února, přece jen, čtyři měsíce (na den) byl klid. Čtveřice se hudební veřejnosti však nyní opět připomíná. Nová B-side verze Fresh Strawberries s názvem Erdbeer Mund zaplavuje internet horem dolem. Kdo by to byl řekl, jak se taková poťouchlá písnička (a ještě k tomu německy) dokáže dostat pod kůži. Nuž, přesvědčte se sami!

Možná si němčinu z Kapranosových úst pamatujete z dřívějška, vůbec první singl kapely, Darts of Pleasure, obsahuje německý dovětek ,,Ich heiße Superphantastisch! Ich trinke Schampus mit Lachsfisch!” Ale zpět k věci – celá jahodová kolekce vyjde oficiálně 7. dubna, nechme se tedy překvapit, třeba se brzy dočkáme i nového videoklipu.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).