Na Pohodu 2014 míří Tame Impala a Moderat!

Tame Impala | Zdroj: facebook.com

Na trenčínském letišti vystoupí v červenci i berlínský superprojekt Moderat a australská psychedelická kytarovka Tame Impala. Dvojice kapel se tak přidává k potvrzeným interpretům Kraftwerk, Disclosure, Tricky, Suede či Mogwai.

V Berlíně mají na vývoz spoustu kvalitní elektroniky. Obzvlášťě, jde-li o minimal techno a IDM, může německá metropole nabídnout hodně dobré zboží. Příkladem může být i superprojekt Moderat, pod nímž se skrývá trojice kouzelníků s mašinkami – Sascha Ring (známý jako Apparat), Gernot Bronsert a Sebastian Szary (společně vystupují jako Modeselektor). První dlouhohrající desku vydali Moderat až po sedmi letech od prvního EPčka, čekání se ale oplatilo a pánové si odnesli vesměs kladné reakce. Druhé album s názvem II spatřilo světlo světa loni v srpnu a reakce jsou tentokrát snad ještě lepší.

Moderat jsou hudebním světem oceňováni nejen za vysoce hodnocené nahrávky, ale především za skvělá live vystoupení. Připomeňme, že se představí také Praze – 28. března vystoupí v Divadle Archa v rámci festivalu Electronic Beats.

Druhým želízkem v ohni, které pořadatelé letošní Bažant Pohody naservírují návštěvníkům, je australská kapela Tame Impala, jedna z nejžádanějších kytarovek současnosti. Až z Perthu přijedou Kevin Parker a jeho banda, aby Slovensku zahráli něco ze svých dvou skvěle přijatých studiových nahrávek. V roce 2010 na sebe Australané upozornili deskou Innerspeaker, většího úspěchu se jim dostalo o dva roky později s albem Lonerism.

Tame Impala sami sebe rádi popisují jako „stabilně plynoucí psychedelicko-groove rockovou skupinu zdůrazňující snovou melodii.“ Jejich vystoupení na Pohodě bude jistě patřit k tomu nejlepšímu!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).