Na Rock for People vystoupí i finalisté projektu Czech Fresh

Lake Malawi | Zdroj: facebook.com

Thom Artway, Klára & The Pop, Lake Malawi a Euphonix. To jsou finalisté mezinárodního projektu Czech Fresh, které vybíral zástupce United Talent Agency, Mark Bennet. Vítěze se dozvíme na Rock for People 5. července.

První den festivalu Rock for Peple, tedy 4. červenec, bude patřit kromě Cage the Elephant a Die Antwoord taky finalistům soutěže Czech Fresh. Těmi se stali nadějní čeští umělci Thom Artway, Klára & The Pop, Lake Malawi a Euphonix. Z více než stovky přihlášených interpretů si je vybral Mark Benett, zástupce agentury United Talent Agency, která zastupuje světová jména jako například Muse.

Z velkého množství talentovaných českých hudebníku, jsem vybral ty, u kterých cítím největší potenciál k mezinárodnímu a komerčnímu úspěchu,“ sděluje Mark, který se ihned druhý den po finálovém koncertě setká s vítězem a podebatuje nad další budoucností kapely. Vítěze totiž čeká natáčení videoklipu v jednom z evropských studií YouTube Space, nahrávaní v nejlepším českém studiu Sono, spolupráce s největším celosvětovým nezávislým digitálním distributorem The Orchard a účast na zahraničních showcase festivalech.

Thom Artway je mladý pop folkový zpěvák, který se na sebe upozornil písní I Have No Inspiration a v roce 2015 se stal výhercem kategorie Objev roku v anketě Žebřík. Z roku 2016 má na kontě hned dva Anděly za své debutové album Hedgehog.

Kláru Vytiskovou z kapely Klára & The Pop můžete znát z kapely Toxique, se kterou vydala tři alba a získala Anděla za Objev roku, nebo z hudebního televizního pořadu Medúza. Také zasedala v porotě 4. řady soutěže Česko Slovenská SuperStar.

Alternative popová kapela Lake Malawi vznikla v roce 2013 po rozpadu úspěšných Charlie Straight. Lake Malawi dnes tvoří čtyřčlenná sestava v čele s Albertem Černým. V letošním roce se kapela věnuje především nahrávání debutové desky Surrounded By Light, která vyjde na konci letošního roku. Do té doby natáčí kapela několik nových videoklipů. Naposledy vyšel na Kubě natočený klip k singlu Surrounded By Light.

Indie popovou kapelu Euphonix můžete znát z vysílání rádií ExpresFM nebo Radio 1, kde zazníval jejich singl Clear. Tato čtyřčlenná formace je rozpoznatelná především díky nezaměnitelného zpěvu Armina Petroviče a harmonickým kytarovým linkám.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.