Na showcase Universal Music se představili Jelen s hitem Michala Tučného, zahrál i Miro Žbirka

Jelen s Míšou Tučnou | Foto: Jindřich Kodíček, Universal Music

V pražském klubu La Loca se během čtvrtečního večera konal pravidelný showcase hudebního vydavatelství Universal Music. Tentokrát přitom na příchozí čekala nemalá řada interpretů a především pak jejich novinek.

Jako první se z hudebníků představil slovenský zpěvák Miro Žbirka, který už za měsíc vydá nové album Double album. Naživo ale zněly pouze známé hity, nové písně totiž představí až na křtu v Lucerně 25. října.

Sotva za pár dní, 21. září, vydá další počin i dlouholetá stálice tuzemské hudební scény, Xindl X. Bude mít název Sexy Exity a doprovázet ho bude oslavné turné k umělcovo 10 letům na hudební scéně. Hned po Xindlovi X se na stage v La Loca objevil i rapper Lipo, který koncem roku vyrazí na turné s formací Poetika.

Večer zahrálo ještě jedno slovenské jméno, a to Peter Bič Project se zpěvačkou Viktórií Vargovou, kteří společně představili české scéně skladbu Where Did You Go, s níž již sklidili úspěch ve své domovské zemi. A jejich vystoupení následovala energetická zpěvačka Lenny, která po festivalové sezoně odehraje celkem čtyři větší halové koncerty a mezi nimi i jeden 1. prosince ve Foru Karlín.

Po vystoupení skupiny Slza, která během podzimu rovněž vyrazí na turné, se o finále postarala kapela Jelen. Ta vedle svého známého hitu Magdaléna i vůbec poprvé zahrála cover Michala Tučného v podobě písně Spím v obilí. A aby toho nebylo málo, s mikrofonem se k nim přidala i Tučného dcera Míša, s níž Jelen vyrazí na turné, kterým uctí památku jejího otce.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.