Do Prahy se vrátí legendy darkwave Dead Can Dance

Dead Can Dance | Zdroj: Charmenko CZ

V rámci turné A Celebration – Life and Works 1980-2019 se po dlouhých sedmi letech do České republiky vrátí legendární skupina Dead Can Dance. Jejich koncert se uskuteční 24. června v pražském Kongresovém centru a fanoušci se mohou těšit na kompletní průřez tvorbou.

Kapela Dead Can Dance byla založena již v roce 1981 v australském Melbourne a je složena z charismatické zpěvačky Lisy Gerrard a skladatele, multiinstrumentalisty a zpěváka Brendana Perryho. V roce 1998 však došlo k rozchodu mezi Lisou a Brendanem a pozastavení kapely, které bylo sice proloženo několika koncerty, ale trvalo až do roku 2011. V roce 2012 vydali zatím poslední album Anastasis a během následného turné v říjnu nadchli Prahu. Nyní se po sedmi letech vrací na místo činu a slibují zahrát i nové skladby z připravovaného alba Dionysus, které vyjde 2. listopadu.

Fanoušci Dead Can Dance vědí, jak těžké je definovat hudební žánr, kterému se tato dvojice věnuje. Jejich tvorbu někdo označuje jako darkwave, jiní jako neoklasiku, nebo dokonce i jako dark world music. Co však jisté je, že jejich tvorba je jedinečná, speciální a velmi osobitá. Unikátní magický kontraalt Lisy Gerrard a démonický baryton Brendana Perryho vytváří neslýchanou hudební alchymii, inspirovanou různými hudebními a duchovními kulturami od pohanských rituálů a hudby přírodních národů, středověkého chorálu, přes baroko až po evropské, středovýchodní či latinskoamerické folklórní tradice.

Přesvědčit se o jejich jedinečnosti můžete 24. června v prostorách pražského Kongresového centra, kde vás čeká průřez jejich bezmála čtyřicetiletou kariérou.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.