V pouhých 26 letech zemřel rapper Mac Miller

Mac Miller | Zdroj: usatoday.com

Rapper, zpěvák a producent Mac Miller zemřel včera ve věku 26 let. Podle prvních zpráv by mělo příčinou smrti být předávkování drogami.

Mac Miller byl nalezen mrtev ve svém domě v Los Angeles v pátek (7. září) odpoledne. Podle zprávy TMZ se jednalo o předávkování. Miller o svých problémech s drogami mluvil otevřeně několik let.

Rapper z Pittsburghu vydal první mixtape v roce 2007, kdy mu bylo teprve 15 let. Proslavil se ale až o 4 roky později singlem Donald Trump. Přestože se mu po jeho debutovém LP, Blue Slide Park, dostávalo i spousty negativní kritiky, Miller si v průběhu let získával stále větší fanouškovskou základnu. V roce 2013 nahrál song My Way společně s Arianou Grande, se kterou začal později chodit. Pár se rozešel v květnu tohoto roku a nškolik týdnu na to byl Miller zadržen za řízení pod vlivem a za ujetí od způsobené nehody. Letos v srpnu vydal své páté studiové album, Swimming.

V poslední době otřásá hudebním světem jedna šokující zpráva za druhou. Smrt Millera rozhodně také nezasáhla jen umělce z hip-hopové komunity. Zdrcení nad ztrátou vyjádřil například Matty Healy, frontman The 1975, nebo Shawn Mendes. Zpěvačka Noah Cyrus napsala ve svém tweetu o Millerovi: „Navždy budeš hudební ikonou.”


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz