Nebe: Kouzlo písně Kvit spočívá v její naprosté autenticitě. Je osobní zpovědí Petra Harazina

Petr Harazin, Nebe | Zdroj: archiv kapely

Havířovská kapela Nebe se po letní odmlce vrací s novým singlem Kvit. Jde o titulní píseň k filmu Davida Vignera Abstinent, jejíž téma je propojením filmového příběhu mladého alkoholika a reálného osudu frontmana Nebe Petra Harazina, jenž má za sebou tříměsíční pobyt v protialkoholní léčebně.

Poté, co kapela Nebe v dubnu vydala singl Eso a následně zrušila všechny letní koncerty, jelikož zpěvák Petr Harazin nastoupil na protialkoholní léčení, se vrací zpět na scénu, a to se skladbou, která nese Petrovu osobní upřímnou zpověď.

Fotoreport: Nebe – Future Technology tour, 6. 10. 2017, Kravaře

„V průběhu léčby se mi ozval režisér David Vigner, že natočil film o klukovi léčeném ze závislosti na alkoholu a že si myslí, že by bylo super, kdybych pro něj napsal píseň. Netušil, že já jsem měl tu píseň už rozepsanou. Začal jsem ji psát v dubnu, tedy před léčbou, a promítly se v ní všechny mé chmury a apatie, ve kterých jsem tou dobou (ne)žil. Kdybych se tehdy v květnu rozhodl, že na léčbu nenastoupím, nevznikla by tato píseň a ani spolupráce. Je neuvěřitelné, jak se věci někdy samovolně sejdou v určitou chvíli a prostě se stanou,” přibližuje Petr Harazin.

Videoklip režíroval kytarista kapely Štěpán Petrů. „Kouzlo písně Kvit spočívá v její naprosté autenticitě. Všechny zpěvy jsme natáčeli přímo v areálu Psychiatrické nemocnice v Opavě, stejně jako úvodní část videoklipu. Cítili jsme, že udělat ji tímto způsobem, je nejlepší možná varianta. Náš úkol s kameramanem Martinem Švecem bylo videoklipem podpořit Petrovu upřímnou zpověď a symbolicky ji propojit s hlavní postavou filmu Abstinent.”

Singl Kvit kapela Nebe považuje za začátek nové etapy, přičemž toto období chce v první polovině roku 2020 završit vydáním EP. Zároveň se po pauze plánuje vrátit na koncertní pódia.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.