Největší rocková kapela na světě zveřejnila klip k Smells Like Teen Spirit

Rockin'1000 | Zdroj: YouTube.com

Jmenují se Rockin’1000 a říkají sí největší rocková kapela na zeměkouli. Kdo je v minulosti nezaregistroval, jedná se o skupinu složenou z více než tisíce muzikantů z různých zemí světa, kteří před dvěma lety vznikli, aby svým coverem přilákali slavné Foo Fighters do Itálie. Loňské léto se tisícovka sešla znovu, a to rovnou na celý koncert, z něhož byl právě zveřejněn nový videoklip.

Ten zachycuje kapelu hrající jeden z nejznámějších songů devadesátých let, Smells Like Teen Spirit od Nirvany. Záznam pochází z vystoupení Rockin’1000 v italské Ceseně v červenci loňského roku, kde přes tisíc muzikantů vedených organizátorem Fabiem Zaffagninim odehrálo téměř dvacet světoznámých hitů pro patnáctitisícové publikum.

Vedle nejnovějšího klipu, jenž je dostupný i jako singl na streamovcí platformě Spotify, byl z koncertu ještě v létě zveřejněn záznam skladby Rebel Rebel od Davida Bowie. Setlist pak zahrnoval mimo jiné i Seven Nation Army od The White Stripes či slavnou Bittersweet Symphony od The Verve.

Kapela vznikla v roce 2015 jako projekt, jehož úkolem bylo sdružit 1000 hudebníků, zahrát skladbu Learn To Fly od Foo Fighters a tím světoznámou skupinu přilákat do italské Ceseny. To se podařilo a už v říjnu téhož roku se pětice vedená Davem Grohlem ve městě ukázala, přičemž si na pódium přizvala i dva členy z Rockin’1000. Vedle toho se video s Learn To Fly stalo virálním, pro jeho velkou popularitu se tedy tisícero odhodlalo i pro zmíněný koncert a s nejvyšší pravděpodobností o této superkapele uslyšíme i v budoucnu.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.