Největší ročník v historii Rock for People oznamuje dalších 15 jmen, vystoupí i Alice Merton a Ben Cristovao

Alice Merton - Palác Akropolis, 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Letošní Rock for People opět rozšiřuje lineup a k sestavě překypující zvučnými jmény přidává další. Na festivalu se tak objeví i současná popová senzace Alice Merton či český oblíbenec Ben Cristovao.

Muse, Slipknot, Machine Gun Kelly, The 1975 a celou řadu dalších čerstvě doplnilo hned 15 nových jmen, které se na letošním Rock for People představí. V rámci sobotního setu tak nově vystoupí například zpěvačka Alice Merton, jež se svým druhým albem S.I.D.E.S. aktuálně slaví úspěchy po celé Evropě. Dále se mohou příchozí těšit i na punkera Kid Brunswicka, mexickou kapelu The Warning, rockery RedHook, Banji, Upsahl, Girli, Tigress, The Reytons, Cold Years, Demob Happy, Invisions či Cane Hill. Českou část festivalu doplní i Ben Cristovao a také Filharmonie Hradec Králové.

TIP REDAKCE: 10 letních festivalů, na kterých se letos vyplatí být

Hvězdami nabitý lineup přitom stále není kompletní. Pořadatelé ještě během května plánují oznámení posledních interpretů, kteří se do Hradce Králové letos v červnu podívají. Už nyní ale patrně můžeme očekávat vůbec největší ročník v historii festivalu. To ostatně potvrzuje i jeho ředitel Michal Thomes: „Zdvojnásobili jsme budget festivalu a připravujeme opravdu výjimečný ročník.“ Ten rovněž dodává: „Podařilo se nám sehnat světové headlinery – MUSE, Slipknot, Machine Gun Kellyho a The 1975, o které jsme se přetahovali s prvoligovými evropskými festivaly. Jsem nadšený, že jsme 27. ročník opět posunuli a nyní již hrajeme tu nejvyšší festivalovou ligu.“

Nejnovější oznámení zároveň láká také na připravovaný doprovodný program, v rámci nějž na Rock for People proběhne i řada divadelních a tanečních představení, několik debat, filmových projekcí a každý den také na návštěvníky bude čekat legendární AZ-kvíz s Alešem Zbořilem. Kompletní doprovodný program společně s dalšími aktivitami však teprve bude oznámen, a to taktéž v průběhu května.

27. ročník Rock for People se uskuteční od čtvrtka 8. do neděle 11. června v hradeckém Parku 360. Vstupenky ze současné limitované edice za 3 790 Kč jsou v prodeji v síti GoOut.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 296 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.