TIP REDAKCE: 10 letních festivalů, na kterých se letos vyplatí být

Zleva: Annet X, Ellie Goulding, Muse | Zdroj: facebook.com

Duben se chýlí ke konci a letní sezóna konečně klepe na, ačkoliv ještě možná trochu namrzlé, dveře. K létu neodmyslitelně patří i festivalová atmosféra, kterou si již brzy můžeme užít na tolika dobrých místech, že jsme jejich výběr nemohli zúžit na méně než deset. Kam letos vyrazíte vy?

Červnový rock na Rock for People a Mighty Sounds

Hned z kraje června přináší stálice Rock For People čtyři nadupané dny v tradičním prostoru královehradeckého letiště Parku 360. Od 8. do 11. června se můžete těšit na SlipknotMuseMachine Gun Kellyho, The 1975, Billy Talent, Simple Plan i české oblíbence I Love You Honey Bunny, Hentai Corporation a PSH Live Band. V doprovodném programu zažijete naživo AZ Kvíz nebo Terapii sdílením! O dva týdny později, od 23. do 25. června, si na táborském letišti Čápův dvůr mohou fanoušci punkrocku, rock’r’rollu a obdobných žánrů dopřát ještě jednou na Mighty Sounds. Z mezinárodních interpretů očekávejte Rancid, DUB DX, Enter Shikari, Hatebreed nebo The Interrupters a Frank Turner & The Sleeping Souls. Domácí scénu zastoupí Fast Food Orchestra, Skywalker, Rabies nebo Marked As An Enemy.

Čtěte také: 7 důvodů, proč musíte všeho nechat a poslechnout si Memento Mori od Depeche Mode

Dvě pražské hudební události najednou

Hned za sebou se poslední červnový víkend schází v Praze Prague Rocks a festival Metronome. 21. června na Letišti Letňany vystoupí v rámci prvního eventu opravdu nálož zahraničních i českých hvězd: Maroon 5, Gwen Stefani, Rag ‘N’ Bone Man, James Bay, Delta Goodrem, Vojtěch Dyk a D.Y.K. a Lake Malawi. Tři následující dny, tedy 22. až 24. června, se na šesti stageích v areálu Výstaviště objeví hvězdy popu, rapu i alternativní scény, mezi nimiž zazáří například Jamiroquai, Aurora, Moderat, M83, White Lies, nebo J.I.D.

Za hudbou a zážitky do Dolní oblasti Vítkovice

Ostravský průmyslový areál hostí festivaly Beats for Love a Colours of Ostrava již dlouhé roky a letos tomu není jinak. Největší taneční festival v srdci Evropy ohromí první červencový víkend, 5.8. července, za přítomnosti neuvěřitelných jmen jako DEADMAU5, Hardwell, Tiësto, Wilkinson, Sigma, Netsky, Dirtyphonics a mnoha dalších. Obrovskou nálož kvalitních muzikantů samozřejmě slibují i Colours of Ostrava, které letos pohostí dobře známé interprety jako OneRepublic, Macklemora, Ellie Goulding, ale také například afrického obra Burna Boye či hudebního génia Jacoba Colliera.

Čtěte také: M83, slowthai nebo Fall Out Boy. Nová březnová alba, jejichž interpreti nás brzy navštíví

A co na to Slováci

Rozhodně nesmíme opomenout naše slovenské bratry, protože jejich hudební nabídka v žádném případě nezaostává za českou a má co nabídnout fajnšmekrům, kteří se rádi vyhnou mainstreamu. Trenčínské letiště pohostí jak Pohodu, která od 6. do 8. července přivítá hvězdu drillu Central Ceeho, kamaráda slowthaie, indie rockovou kapelu Wet Leg nebo elektrovizionáře Jamie XX, tak Grape, na němž si 11. a 12. srpna můžeme užít FoalsKing Gizzard & The Lizard Wizard, Bru-C nebo Yung Leana.

Poslední dva klenoty na závěr

Hardcore metalový festival Brutal Assault je jedním z největších a nejvýznamnějších hudebních festivalů v žánrové scéně i v celé zemi. Do pevnosti Josefov přijede mezi 9. a 12. srpnem mnoho kapel, mezi nimi i 1914, Biohazard, Dying Fetus, Cult of Luna a Sepultura. Z jiného, ale kvalitního soudku si přihneme na brněnském Pop Messe. 28. a 29. července si můžeme zpestřit horké letní dny za přítomnosti Young Fathers, Tommyho Cashe, Hudsona Mohawke, Annet X & Champion Sound, 58G nebo Lazer Vikinga.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.