Metalový Basinfirefest má kompletní seznam kapel

Heidevolk | Zdroj: facebook.com/heidevolkofficial

Metalový festival Basinfirefest (nebo také zkráceně Basin) má hotovou soupisku všech 50 kapel, které na této čtyřdenní akci zahrají. Headlineři jako Dark Tranquility, Clawfinger nebo Paradise Lost jsou v očekávání už nějakou dobu, nově se ale návštěvníci mohou těšit třeba na Heidevolk, Hämatom nebo na Redzeda, nejposlouchanějšího českého umělce na Spotify.

Festival Basinfirefest 2023 bude v Česku patřit mezi největší akce svého druhu a seznam účinkujících tomu náležitě odpovídá. Z nově přibyvších jsou nejznámějšími nizozemští Heidevolk, kteří žijí melodickým vikinským folklorem, nebo němečtí Hämatom, jež se pro změnu našli ve zvucích industriální elektroniky. S těmi si bezpochyby rozumí také velmi populární “metalový rapper” Redzed z jižní Moravy. Bez drásavého rapového projevu se neobejdou ani dallaští Unity-TX, kteří spojují hip-hop s hardcorovými breakdowny.

Čtěte také: Brutal Assault 2023 nově láká na temný doom a stoner metal

Mnoho pozornosti utrží jistě i hvězdní END, které tvoří muzikanti z kapel jako Fit For an AutopsyMisery Signals nebo The Dillinger Escape Plan. S největší profesionalitou kombinují svištivý grindcore a vrzavý hardcore. Poslední dvě oznámené kapely pocházejí obě z Plzně: Jde o mladší Severals, kteří se neustále rozvíjí se svým progresivným metalcore, a také o kapelu Fata Morgana, která vznikla již roku 1984 a které totalitní režim znemožňoval existenci. Muzikanti do svého heavy základu během let přijali okultní a blackové inspirace. Basinfirefest 2023 se uskuteční mezi 22.25. červnem ve Spáleném Poříčí na okraji Brd. Detailní program po dnech pořadatelé přinesou již brzy.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky