Nový objev MIRAI představuje klip Dítě robotí

MIRAI | Foto: Petr Kozlík (Universal Music)

Tříčlenná kapela, která vznikla teprve roku 2014 na základech členů skupiny Dolls In The Factory, natočila svůj nový videoklip ke skladbě Dítě robotí.

Šimon Bílý a Mirai Navratil (ex Dolls In The Factory) se rozhodli posunout věci novým směrem vůči českému publiku. Zanedlouho se k nim přidal také basista Michal Stulík a vznikla tak kapela MIRAI, která se pokouší o nový směr Šimona a Miraie s českými texty v hudebně produkční spolupráci s Honzou Balcárkem (ex Johny Said The Number, nyní Light and Love). To vše navíc za koproducentského dohledu Richarda Krajča.

Čtěte také: Love and Live zahrají na letošním Sázavafestu

Zpěvák a spoluautor Mirai Navratil (původem z Japonska) a Šimon Bílý, člen rodiny konzervatoristů působících v různých kapelách, spolupracují s již zmíněným Richardem Krajčem, jehož zaujali již za dob Dolls In The Factory. Právě skladbu této kapely si Krajčo vybral i do filmu Křídla Vánoc a přizval je zároveň jako předkapelu druhé části Inzerát Tour na jaře 2014. Zlom nastal na podzim 2014, kdy podepsali smlouvu s vydavatelstvím Universal Music.

O působivém a emotivním videoklipu říká frontman kapely Mirai Navratil následovné: „V Dítě robotí nejde o převratnou myšlenku, nicméně si myslím, že je aktuální, a mne samotného se velmi dotýká v životním rozhodování,“ shrnuje ve zkratce. „Sám se ocitám na rozcestí, kdy je třeba dělat velká rozhodnutí. To je jedna z hlavních myšlenek, která mě vedla k napsání takové písničky,“ dodává.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...