Smokie slaví 40 let na scéně. Ostrava bude u toho

Smokie slaví 40 let na scéně | Zdroj: morung.com

Glamrockoví králové brázdí rozhlasový éter už neuvěřitelných čtyřicet let. Letos Smokie navíc slaví 50 let od svého založení. Zastaví se i v Ostravě.

Living Next Door to Alice, Oh Carol či Don’t Play Your Rock’n’Roll to Me jsou jen miniaturním výčtem všech hitů legendární kapely Smokie. Začátky skupiny sahají do poloviny šedesátých let, kdy se na gymnáziu v Bradfordu v britském hrabství West Yorkshire setkali spolužáci Terry Uttley, Alan Silson a Chris Norman. Tehdy založili první skupinu – The Yen.

Název The Yen se ještě několikrát měnil a až roku 1975 nastaly opravdové zvraty. Spojení s producenty Mikem Chapmanem a Nickem Chinnem přineslo opravdu raketový start na hitparádových pozicích. Singl If You Think You Know how to Love Me se vyšplhal až na třetí příčku britské hitparády. Po světě se jí prodaly milióny kusů.

Po odchodu Chrise Normana na sólovou dráhu vystupovali Smokie se zpěvákem Alanem Bartonem, a to až do roku 1995, kdy při tragické nehodě zahynul. Po prvotním šoku se i díky fanouškům rozhodla kapela pokračovat. Od té doby hraje ve stálé sestavě – Mike Craft (zpěv, kytara), Mick McConnell (kytara, zpěv), Terry Uttley (basová kytara, zpěv), Steve Pinnell (bicí), Martin Bullard (klávesy).

Oslavný koncert kapely Smokie si můžete dopřát 26. září od 19 hodin v ostravské Bonver Areně (Hala Tatran). Vstupenky můžete zakoupit v síti Ticketpro od 790 korun.


Napište komentář

vlastimil.blazek
O vlastimil.blazek 137 Článků
Studoval SZeŠ v Březnici, po vojně se věnoval práci v zahraničí, poté začal psát jako řadový redaktor. Několik úspěchů ho dovedlo až na post šéfredaktora nejmenovaného magazínu. Po neshodách v něm zakládá Monstermusic.cz, v srpnu 2013 spouští zkušební verzi, která se osvědčuje...