Johny Machette převzal Melty Future Awards v Paříži

Johny Machette | Foto: archiv Johny Machette

Melty Future Awards, ocenění pro mladé talentované lidi do 30 let. Letos byla kategorie poprvé vypsána také pro Českou republiku. A nevyhrál ji nikdo jiný, než Johny Machette. Po prvenství v kategorii Hvězda internetu soutěže Český slavík Mattoni 2013 si na své konto připisuje další. Pro cenu si však tentokrát dojel mnohem dál než do Státní opery. Respektive zaletěl. A to až do Paříže.

Web Melty.cz nominoval na ceny Melty Future Awards podle svých slov osobnosti, které udělaly obrovský posun ve své kariéře a rok 2015 bude jejich. Hlasovat se dalo na internetu, a to každý den od října 2014 do 21. ledna 2015. Nominováni v kategorii pro Českou republiku s názvem Cool is everywhere byli mimo jiné i Adam Mišík, Trabantem až na konec světa, blogerky Bloges Robes nebo slovenský raper Majk Spirit.

Boj o výhru byl napínavý až do poslední minuty. Hlasování se dokonce o týden prodlužovalo. „Bloges Robes vedly s obřím náskokem až do poloviny ledna. Melty se ale rozhodlo, že hlasování ještě nemáte dost, a protáhli jsme ho skoro o týden. A pak se začaly dít věci! Dali jste se 20. ledna, asi 40 hodin před koncem hlasování, do obrovského boje za svého kandidáta. Jednička v hlasování do té doby, Bloges Robes, měly 12 054 hlasů, a číslo 2, Johny Machette, který od Nového roku dotáhnul slušně až na druhou příčku, měl 9 852 hlasů. Jen dva tisíce hlasů rozdíl a dva dny do konce! Druhý den ráno jsme utrpěli lehký šok: Johny a Bloges Robes dělilo 25 hlasů. 16 hodin do konce hlasování a my jsme si házeli korunou o to, kdo nasedne za týden do letadla směr Paříž,” vyjádřila se k soutěži redakce Melty.cz.

Slavnostní ceremoniál se konal 28. ledna 2015 v Grand Rex v Paříži. Ve Francii běželo předávání cen v přímém přenosu a mohlo by se v něčem rovnat dokonce i předávaní filmových Oscarů. Zlatý koberec, fanoušci čekající už od odpoledne na své oblíbené interprety, novináři, televize, zlatý koberec, pompéznost. Dvaadvacetiletý raper Johny Machette dokázal, že patří nejen na českou, ale také na mezinárodní scénu.


Napište komentář