Ozzy Osbourne a Zakk Wylde opět spolu! Bude turné a zřejmě i společné album

Ozzy Osbourne a Zakk Wylde | Zdroj: MusicRadar

Když se v hudebním světě spojí dvě legendy, je to vždy obrovská událost. Co když se ale dají znovu dohromady dva hudebníci, kteří před lety společně tvořili historii heavy metalu? To světu brzy předvede dvojka Ozzy Osbourne a Zakk Wylde, protože tito dva právě oznámili společné turné a mluví se i o nové desce.

Ozzy Osbourne a Zakk Wylde spolu poprvé začali hrát na konci osmdesátých let, kdy Wylde nahradil na postu Ozzyho kytaristy tragicky zesnulého Randyho Rhoadse. Z této spolupráce následně vzešlo několik legendárních počinů, včetně multiplatinových alb No More Tears či Ozzmosis.

V posledních letech se však jeden z nejproslulejších kytaristů současnosti věnoval především své kapele Black Label Society a také sólové tvorbě, která loni přinesla kritiky dobře přijatou desku Book of Shadows II. S Ozzym nahrál poslední album v roce 2007, s metalovým zpěvákem a zakladatelem Black Sabbath se od té doby ale objevil ještě několikrát, především ale jako záskok a žádná větší kooperace kvůli dalším projektům obou umělců nijak neprobíhala.

S novým prohlášením se Wylde a Osbourne, spolu s bubeníkem Tommym Clufetosem, klávesákem Adamem Wakemanem a basákem Blaskem, vydají letos v létě na turné. To zatím zahrnuje pouze několik zastávek po USA, očekává se ovšem jeho další rozšíření, zda-li se však dostane i na Evropu, to zatím jasné není.

Ozzy se navíc nechal slyšet, že připravuje další album na rok 2018. Ačkoli se ale tato informace objevila společně s oznámením výše popsaného turné se Zakkem Wyldem, kytaristovo účinkování na zmíněné desce potvrzeno nebylo. Vzhledem k okolnostem to nezní úplně nepravděpodobně, na konkrétní informace si ale ještě budeme muset nějakou chvíli počkat.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.