Palaye Royale přichází s novým rockově dravým singlem. Na jaře pak odstartují očekávané turné

Palaye Royale - Futurum Music Bar 2019 | Foto: Jan Urbánek, MonsterMusic

Trojice Palaye Royale vypustila adrenalinem nabitý song Paranoid. Jedná se o další ze série letošních singlů, které jsou předzvěstí jejich nadcházející tour. Ta zasáhne i Českou republiku. A ne jednou.

Art rockové trio z Kanady Palaye Royale si na scéně rychle vytvořilo tajemnou a extravagantní pověst. Ztělesnění „bad boys” vizáže a stylu představilo mimo jiné loňské album The Bastards a letos v létě na tento úspěch kapela navázala nejnovějšími tracky nahranými v karanténě – No Love In LA a Punching Bag. Další novinka, jež vyšla před pár dny pod názvem Paranoid, odkrývá témata sebepohrdání a nejistot.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Palaye Royale budí emoce mezi kritiky i fanoušky, a to rozhodně nejen samotnou muzikou

V aktuálním songu se zpěvák Remington Leith snaží utišit vnitřní hlas, který ho nutí o sobě pochybovat. S dalšími členy skupiny a bratry Sebastianem DanzigemEmersonem Barrettem měl frontman možnost si track zahrát naživo na začátku října v Los Angeles, což znamenalo návrat bratrské kapely na pódia po více než roce. Videoklip k písni reflektuje téma skladby zachycením úzkostlivých motivů.

Fotoreport: Palaye Royale a The Haunt, 19. 2. 2019, Futurum Music Bar, Praha

Palaye Royale si vytvořili za krátkou dobu existence kult věrných fanoušků a jejich živelné show na tom mají svou zásluhu. Koncert v České republice byl v roce 2020 zrušen v rámci úplných počátků lockdownu, nicméně tuzemskému publiku to kapela plánuje pořádně vynahradit. V pražském Lucerna Music Baru se představí hned dvakrát, 17. a 18. března 2022. O pár dní později navštíví ještě Brno, klub Fléda je přivítá 21. března 2022.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz