Pavel Horejš představil svůj první sólový hudební videoklip

Pavel Horejš | Zdroj: bandzone.cz/pavelhorejs

Videoklip doprovází píseň Souznění, ke které si zpěvák sám složil hudbu i text a je o různých podobách lásky. Jeho premiéra proběhla 25. července v pražském Erpet Golf Centru.

Na skladbě čtyřiadvacetiletý Pavel Horejš pracoval a její detaily piloval téměř čtyři měsíce. A protože má podle jeho slov Souznění hlubokou myšlenku, rozhodl se k ní natočit videoklip. Ten zobrazuje osm jednotlivých, staticky natočených mikropříběhů a jeho scénáře i režie se ujal Ladislav Plecitý.

Celý koncept zaujal spoustu známých osobností, které se rozhodly Horejše podpořit. Objevili se v něm tak Pavel Novotný a Leona Šenková jako bezdomovci, Sandra Nováková a Jana Bernášková jako homosexuální pár, Jan Antonín Duchoslav jako vdovec, který v klipu vzpomíná na svou zesnulou manželku či Vendula Příhodová a její partner Ondřej Veselý. Dále ve videoklipu účinkují Markéta Zámyslická s Radkem Johnem, dcera Jany Bernáškové Justýna Drábková a syn novináře Jana Tuny Tadeáš Tuna, kteří společně ztvárnili dětský pár nebo Bára Fišerová, která ztvárňuje ženu na vozíčku. Na nabídku kývla také Eva Zahradníčková, která spolu se svým manželem Ivanem Zahradníčkem ztvárnila v klipu muslimský pár.

„Chtěli jsme poukázat na to, že láska je univerzální komunikant, který spojuje všechny lidi na světě, bez rozdílu rasy, barvy pleti, či náboženského vyznání, tedy i muslimy,” vysvětlil přítomnost muslimského páru ve svém videoklipu Pavel Horejš.

„Mile mě překvapilo, kolik skvělých lidí, které respektuji a kterých si nesmírně vážím, se podílelo na celkovém projektu. Od samotného nahrávání hudby až po natáčení videoklipu. Byla to pro mě skvělá jízda, kterou jsem si od začátku až do konce užil,” neskrýval své emoce na pondělní premiéře Pavel Horejš.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.