Pekař zveřejnil nový videosingl Dvě duše

Pekař | Zdroj: archiv zpěváka

Písničkář Pekař je od vydání loňského debutu #Pekař stále na vzestupu. Momentálně se nachází na podzimním turné Pekařův Děkan – Děkanův Pekař, na němž představí hned několik nových skladeb a mezi nimi právě Dvě duše. V novinkovém videoklipu se Pekař po letech vrátil ke svému koníčku – tanci a pořádně se přitom zapotil.

„Písnička vznikala velice rychle a podobně jako Bůh sama od sebe a v jednom kuse,“ popisuje zrod písně Pekař a dodává: „Pak bylo velkým štěstím i zkušeností potkat sedmnáctiletou studentku Pražské taneční konzervatoře Simonu Dejmkovou, která se projevila jako velký profík. Zase jsem pocítil, co je to stát na parketu, musel jsem zase začít makat a dost jsem se zapotil, přátelé.“

Čtěte také: Pekař a Jakub Děkan navazují s podzimní sérií koncertů Pekařův Děkan – Děkanův Pekař na úspěšné jarní turné  

Natáčecí tým pod vedením Pekaře a baskytaristy Ondřeje Soukupa kladl důraz na čistotu obrazu, která půjde ruku v ruce s hudbou a textem.

„Chtěl bych klipům vrátit větší uměleckou hodnotu v symbióze s tím, co chci říct. Pak už nezbývá než doufat, že tuhle myšlenku bude někdo sdílet se mnou. Nic víc nechci,“ vyznává se písničkář.

Pekařův Děkan – Děkanův Pekař Tour

03. listopadu     Plzeň – Šeříkovka
04. listopadu     Chrudim – Rklub
10. listopadu     Česká Třebová – Pod Skalkou
11. listopadu     Kutná Hora – Planet MC
16. listopadu     Nový Jičín – MC Drago
17. listopadu     Trhový Štěpánov – Diskohaus
18. listopadu     Děčín – Le Garage Noir
24. listopadu     Vimperk – Calypso
01. prosince      Strážnice – KD
02. prosince      Olomouc – S klub
08. prosince      České Budějovice – K2


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.