Perturbator rozezní své temné synťáky v Paláci Akropolis

Perturbator | Zdroj: bandcamp.com

James Kent aka Perturbator se vratí po loňském vystoupení v Rock Café znovu do Prahy. Tentokrát svou audiovizuální show představí v Paláci Akropolis.

Francouzský elektronický umělec James Kent, vystupující pod jménem Perturbator, hrál původně na kytaru v black metalových projektech. V roce 2012 se ale začal věnovat své sólové syntezátorové muzice. Od té doby přišlo na svět plno temných tanečních beatů, které jsou naživo doplněny o poutavé světelné efekty. Jeho inspirací se staly soundtracky z filmů osmdesátých let jako Blade Runner nebo Věc. Brzy si tak vybudoval vlastní osobitý styl, díky němuž se dnes řadí mezi ikony elektronické retro muziky.

Čtěte také: Nový klip od The Envlps: Potemnělý Catwalk v zajetí neonových světel

Nedávno vypustil do světa singl Body/Prison ve spolupráci s americkou noise-rockovou kapelou Health. Zároveň dal dohromady své dřívější nevydané skladby i remixy a vydal je před několika dny ve dvou albech, B-Sides and Remixes vol. 1 a vol. 2.

Audiovizulní synthwave vystoupení v jeho podání se odehraje v Paláci Akropolis 9. března 2019. Vstupenky jsou k zakoupení na webu Obscure.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz