Pink Floyd po dvaceti letech vydají novou desku

Pink Floyd | Zdroj: Warner Music

Svátek všech obdivovatelů legendární skupiny Pink Floyd – i takto by se dal nazvat den, kdy vyjde nová deska nesoucí název The Endless River.

To, že britští hudebníci pracují na nové desce, se vzduchem neslo již na začátku léta. Nedávno prozradili, kdy tato novinka vyjde – onen svátek všech pinkfloyďáků bude 10. listopadu tohoto roku. Kromě data Pink Floyd odtajnili několik podrobností o desce i obal alba, ten navrhl osmnáctiletý egyptský digitální umělec Ahmed Emad Eldin.

Základy desky vnikaly už v roce 1993 během natáčení dnes již legendárního alba Division Bell. Hudebníci měli k dispozici přes dvacet hodin materiálu, který si pečlivě poslechli, a vybrané nahrávky přepracovali a rozvedli tak, aby skladby zapadly do jednadvacátého století. Jak říká sám bubeník Nick Mason: „Deska je poctou Ricku Wrightovi. Myslím, že je dobrou ukázkou toho, co dělal, a jak moc bylo jeho hraní pro Pink Floyd důležité.“

Novinka je převážně instrumentální a má čtyři části. Máme se na co těšit!


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.