Vypsaná fiXa oslaví dvacetiny a vyrazí na Před náma jedeme my tour 2014

Vypsaná Fixa | zdroj: facebook.com

Už za necelý měsíc vyráží kapela Vypsaná fiXa na turné, kterým oslaví svých dvacet let působení na hudební scéně. Při něm navštíví symbolicky dvacet měst.

Kapela Vypsaná fiXa má na kontě již sedm studiových alb, přičemž to poslední s názvem Krásný smutný den vyšlo letos na jaře. K tomu můžeme přičíst dvě živé nahrávky, jedno DVD a jedno EP. Pardubická čtyřka celkem odehrála přes 1700 koncertů v Česku i na Slovensku. Mimo to si zahrála v Polsku, Anglii, Itálii, Holandsku, Německu a také v Japonsku. Za tahle čísla se Vypsaná fiXa nemusí vůbec stydět, ba naopak! Vzhledem k dvaceti letům působení na hudební scéně to dost odpovídá. A právě dvacetiny se chystá kapela oslavit letos na podzim. A jak jinak, než pořádným turné.

Symbolických dvacet zastávek má na seznamu šňůra, kterou kapela pojmenovala Před náma jedeme my tour 2014. První koncert fiXa, opět v celé své sestavě, odehraje už za necelý měsíc, 17. říjnaJablonci nad Nisou. Největší událostí bude pak koncert ve Velkém sále pražské Lucerny 17. listopadu. Samotný název turné odkazuje na jednu z připravovaných specialit. Kapela si totiž udělá předskokana sama sobě a zahraje akustický set písní, které běžně na koncertech nehraje. Fanoušci se tak mohou těšit na skladby z vůbec prvních demosnímků. Vypsaná fiXa mimo to nadále shání pozounistu, který by ji po dobu celého turné doprovázel. Všichni přihlášení si pak zahrají na koncertě v Lucerně.

FiXa také připravila záležitost pro dobročinné účely. „Na každý z dvaceti koncertů šňůry Před náma hrajeme my jsme nechali vyrobit dva speciální bannery a ty budou následně viset až do konání koncertu v konkrétním klubu nebo na místě, kde se scházejí návštěvníci klubu. Na těchto bannerech, které jsme pojmenovali „fixí fixely“, jsou naše koncertní fotografie z těch uplynulých dvaceti let. Vznikly díky mnohaletému časosběru našeho kamaráda – fotografa Aleše Formánka a vlastně zachycují to, proč a jak hrajeme. Každý banner  je takové naše společné srdce bušící v toku času,“ říká zpěvák Márdi. Všechny tyto fixí fixely budou vydraženy prostřednictvím facebookové stránky kapely. Kapela je samozřejmě všechny podepíše a poté je předá vítězům dražeb přímo na koncertech. ,,Celkovou vybranou částku pak vydělíme čtyřmi a každý z nás podpoří svým dílem nějakou dobrou věc nebo organizaci dle svého uvážení,“ dodává. A tím speciality jistě nekončí. Vypsaná fiXa slibuje i zajímavé hosty a retrospektivní projekce.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.