Písničkář Xavier Rudd míří do Prahy

Xavier Rudd | Zdroj: Highline Ballroom

V rámci evropského turné zavítá do Prahy australský písničkář a multiinstrumentalista Xavier Rudd se svým novým albem Storm boy. S předskokanem Newtonem Faulknerem zahrají už na začátku října v pražském Paláci Akropolis.

Čtyřicetiletý multiinstrumentalista, ale i bojovník za lidská práva Xavier Rudd pochází z australského městečka Torquay. Hudební kariéru započal už na konci devadesátých let. Má na kontě už devět studiových alb. Nejnovějším z nich je Storm boy, které vydal letos v květnu. Najdeme v něm singly Walk Away nebo Times like these.

Za zmínku však stojí také debutové album To let, vydané již v roce 2002. Obsahuje píseň The 12th of September, která je ve své podstatě reakcí na teroristický útok na “dvojčata“ 11. září 2001.

Doprovázet ho na turné bude Newton Faulkner, anglický písničkář, který je typický svým perkusivním stylem hraní na kytaru. V roce 2007 vydal debutové album Hand Built by Robots a s ním zabral přední příčky britských hitparád. Představil v něm singly Dream Catch me nebo I Need Something. Zahrál si také Johnnyho v muzikálu American Idiot, napsaném na základě písní amerických Green Day.

Své sympatie si Xavier u českých fanoušků získal, a vyprodal tak Palác Akropolis v Praze. Šťastlivci se pak na oba umělce mohou těšit již 1. října 2018.


Napište komentář