Mydy Rabycad vyrazili na svou největší klubovou tour

Mydy Rabycad - Metronome Festival 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Elektro swing se v poslední době stává velmi populárním a Mydy Rabycad toho jsou jasným důkazem. Se svou neotřelou muzikou, v níž míchají elektroniku, taneční beaty s prvky elektro swingu či disco vlny sedmdesátých a osmdesátých let s propracovanou show, si získávají příznivce doma i v zahraničí.

Mydy Rabycad je kapelou známou v devatenácti zemích světa na čtyřech kontinentech. Za dobu své šestileté existence dosáhli velkých úspěchů. Koncertovali na předních evropských festivalech Sziget či Glastonbury, podmanili si publikum na americkém International festivalu v Louisianě a absolvovali první holandské turné. Nyní se toto energické uskupení chystá na šňůru po Čechách, Moravě a Slezsku.

Tour What is Mydy Rabycad? začala v září tohoto roku a bude trvat do března roku příštího. Nabídne fanouškům hitovky z předcházejících dvou alb a písně z nové desky M.Y.D.Y., s níž kapela dosáhla nemalých úspěchů v anketách Žebřík a Anděl. Taktéž nabídne do detailu propracované kostýmy. Nedílnou součástí budou již stabilní hosté, bubeník Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a zvukař, tedy spíše zvukový mág, Papa Kush. Role předkapely na velké části tour se zhostí Noisy Pots, kteří návštěvníkům ukáží, že i v kuchyni lze nalézt mnoho hudebních nástrojů.

V současné době mají Mydy Rabycad za sebou koncerty v Litomyšli, Jihlavě a egyptské Káhiře. Nadcházející zastávkou tour bude olomoucký S klub, kde Mydy vystoupí už dnes 28. září. Koncert samotný začne v 19 hodin. Dalšími zastávkami pak budou např. Vsetín či Pardubice.

What is Mydy Rabycad tour?

28. září – Olomouc (S-Klub)
29. září – Vsetín (Tři Opice)
05. říjen – Jablonec nad Nisou (Klub Na Rampě)
26. říjen – Pardubice (Žlutý Pes)
30. říjen – Praha (Lucerna Music Bar)
03. listopad – Plzeň (Buena Vista Club)
10. listopad – Hořovice (Klub Labe)
16. listopad – Žamberk (Vonwillerova Továrna)
17. listopad – Vysoké Mýto (M-Klub)
24. listopad – Switzerland (Schnauzug)
28. listopad – Brno (Metro Klub)
30. listopad – Vroutek u Podbořan (Zkušebna)
05. prosinec – Bratislava (Atelier Babylon)


Napište komentář