Placebo představili nový singl z chystaného kompilačního alba

Placebo | Zdroj: musictour.eu

Placebo slaví 20 let existence. Krom výročního turné chystají vydání nového kompilačního alba na které kapela nyní láká zbrusu novým singlem nazvaným Jesus’ Son.

Kapela Placebo letos oslaví 20 let své existence nejen výročním turné, během kterého navštíví i Prahu, ale i novým kompilačním albem.

Nové best of album, které vyjde 7. října, ponese název A Place For Us To Dream a bude obsahovat celkem 36 písní včetně několika singlů nenacházejících se na žádné jiné desce, radio editů, a live záznamů.

Největším lákadlem je ale zbrusu nový singl s názvem Jesus’Son, ke kterému kapela natočila i klip. Režisérem nového klipu, který byl celý natáčen ve slunné Sardinii je Joe Connor, který je prý velkým fanouškem tradiční sardinské kultury. V klipu proto můžeme krom kapely hrající na malebné pláži vidět tradiční kostýmy a masky, které nosí lidé během sardinských festivalů.

Samotný song pak na první poslech překvapí svým, pro Placebo netypickým, pozitivismem a spirituálností. Zpěvák a kytarista Brian Molko to sám potvrdil slovy: Tohle je pravděpodobně náš nejoptimističtější, nejpozitivnější a nejspirituálnější singl ze všech. Není tam spousta temnoty, ale naopak spoustu světla.”

Kapela už také poodhalila svoje plány po skončení výročního turné. Nová tvorba bude pravděpodobně více experimentální a také riskantnější, ale rádi děláme věci, které jsou trochu šílené a více netradiční,” svěřil se Molko.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...